Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a nagy melegtől lázas...

Lehet a nagy melegtől lázas egy baba?

Figyelt kérdés

7 hónapos, látszólag semmi más baja nincs, nevet, rugkapál, játszik, eszik, iszik ahogy szokott, pisis-kakis pelus is van, kutacsa is normális. Csak forró a gyerek.


Tegnap este éreztem, hogy azért mostmár gyanúsan forró, megmértem 38,6 volt. (A lázmérő jó, magamnak is megmértem, 36,7-et mutatott). Azóta 37,5-38,1 között van.


Foga jöhet még, de állítólag attól nem kellene láznak lennie és nem is "fájlalja"...


Nincs kiütés se. Vagyis egy kis pelenka kiütése van 2 napja, de az javult, kezd elmúlni. A lázon kívül tényleg semmi más tünet...



júl. 13. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsőre a fog jutott az eszembe nekem is.

Az én 3.5 évesem is csak lázas volt 2-3 napig, minden más tünet nélkül. Neki végül mandulagyulladása volt.

júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet a melegtől lázas.
júl. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg valami vírus van, a játszótéren több anyuka is mondta, hogy egy ilyen 2-3 napos láz elkapta a gyerekeket.

De nem a 3 napos láz, a pöttyökkel és egyebekkel.


Mi nyaralásból jöttünk haza, és már útközben tűzforró (38,6 volt az első mérés, majd 37,9 aztán 38,4) volt a gyerek (17 hónapos), s még 1 napot meg 1 éjszakát volt ilyen.

Étvágya szinte semmi nem volt, pedig egy zabagép, de a kedve viszonylag jó volt. Jött ment, játszott.


Mára semmi baja, az étvágya is visszatért.


Vicces, mert én is azon gondolkodtam, hogy talán a melegtől lázasodott be :D

júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még mindig lázas. Délután csak 37,5 volt most 38,8. De nem sír, semmi különös nincs a viselkedésében, azon kívül, hogy már fáradt. (Most altatjuk)


Szerintetek mikor menjünk vele ügyeletre? Tudom az összes ilyen "mit tegyél ha lázas a baba" azt írja, hogy 6 hónapnál idősebbet csak 3 napnál tovább tartó láz esetén kell orvoshoz vinni, de mostmár tényleg kezdek izgulni, hogy mi ez...


Ha valami súlyos lenne magasabb lenne a láza, vagy lenne valami más tünet is, nem?

júl. 13. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hétfőig súlyosbodik én akkor vinném orvoshoz.

Súlyosbodik: nem megy le a láza egy adag csillapítótól, vagy visszaugrik hamar és újabb adag kell. Ha vizelete büdős szúrósszagú, akkor azonnal ühyelet.

júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bevittük, mert reggel már nyűgös is volt, látszott rajta, hogy beteg.


4-en voltak előttünk, jó nagy váró volt, viszonylag hamar sorra kerültünk és a doktornő is kedves volt. Megvizsgálta és azt mondta valószínűleg vírusfertőzés, amíg általánosan jó az állapota addig semmit sem kell tenni, de korára való tekintettel holnap is mutassuk meg a háziorvosnak.

júl. 14. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!