Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vesz levegőt? Mit csináljak?

Nem vesz levegőt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 hetes babám elég hasfájós, de az utóbbi 3 este nagyon erős volt. Máskor is csinált olyat, hogy annyira ordított, hogy el lilult a feje és nem vett levegőt. Akkor megfújtam az arcát, megmozdítottam és újra normálisan lélegzett,sírt. Tegnap annyira felhergelte magát kb. 1 perc alatt, hogy szintén nem vett levegőt. Hiába fújtam, hiába mozgattam, meg kellett legyintenem az arcát kicsit. :( csak pár másodperc volt, de bennem lepergett minden. Mielőtt valaki kérdezné: NEM HAGYOM SÍRNI. Dajkálva van, csak gondol egyet, hogy kényelmetlen neki vagy a hasa görcsöl és azonnal kezdi az ordítást. Hasfájásra mindent kipróbáltunk már, várjuk hogy 3-4 hónaposan elmúljon neki.

Volt valakinek így a babája, hogy úgy ordítson, hogy nem vesz levegőt? Kinőtte? A fújás, mozgatás, legyintésen kívül van még más lehetőség?


Orvost, védőnőt mindenképpen megkérdezem, de a jövő héten szabadságon vannak, utána pedig találkozunk az oltás miatt.


Köszönöm előre a válaszokat!


júl. 5. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik fiam ezt csinálta nagyon sokáig, meg ha belehergeli magát, most is szokta. Elvileg nem lehet ettől bajuk, bár tény, hogy ijesztő. Én is mindig fújkáltam az arcát. Majdnem 3 éves, tehát nem, nem fulladt meg. A kicsi sosem csinálja, fogalmam sincs mitől függ.
júl. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam még most is szokta néha, pedig 2 éves. Múltkor kórházban voltunk, ott is úgy sírt, hogy nem vett levegőt. A doktornő mondta, hogy a szájába kell fújni. Arra automatikusan reagál, és vesz levegőt.
júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Elméletileg nem lehet ebből baj, nem fog megfulladni. Legrosszabb esetben egy pillanatra elájul az oxigénhiánytól és onnantól automatikusan vesz levegőt rendesen. Baja nem lesz tőle, csak ijesztő.
júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugodtam! Ment a zöld kéz mindenkinek.
júl. 5. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmé volt ilyen kocsiban. Egy idő után nem is mert vele egyedül menni sehova, mert volt, hogy le kellett állni vele leállósávban, különben megfullad. A doktornő megijesztette, hogy van valami oka, amitől lehet, de már nem emlékszem, mi volt. Nála kizárták. A fújáson kívül én se ismerek mást ☹️
júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
95%

Unokatesóm gyereke is ilyen volt.

A jó hír, hogy nem halnak bele.

A rossz hír,hogy pl az unokatesóm gyereke sulira nőtte ki.Ez nektek még rengeteg idő.

júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Affektiv apnoe, a masfel evesem mai napig csinalja. Tenyleg nem lehet baja, legdurvabb esetben is elajul. 6 eves korra kell kinoni, szoval kitartast. Idovel azert enyhul.
júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiam ilyen, még mindig (Két éves).

Volt már, hogy rohantam vele a csaphoz, megmosni az arcát .

Most már elég jól kezelem, ha elkezd ordítani, és nem vesz levegőt, elég felkapni és egy kicsit megrazni( természetesen nem erőből)

júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányom volt így, ő ovis korára kinőtte, de volt, hogy a bölcsiben is előjött nála. Tudtak róla, mert jeleztem, hogy fennlál a probléma, szóval nem lett gond. Nála valószínűleg fájdalomérzet és/vagy ijedtség váltotta ki, mert minden esetben csak olyankor fordult elő, ha pl. elesett, megütötte magát valahogy. Ő már nem annyira baba volt, amikor először előfordult, már járt és pont egy esés után jött ki. Én is frászt kaptam, de aztán megtanultam kezelni. Ráfújás, hideg vizes arclemosás (nem fröcskölés) mindig használt. Ovis kora óta egyáltalán nem volt már gond, azóta már felnőtt, önálló, dolgozó nő.
júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
júl. 5. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!