Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám szeme 2napja gyulladt...

Anyukám szeme 2napja gyulladt holnap kell mennie szemorvoshoz. De sajnos a fiamra csak ő tudott vigyázni. Talán bele ment a szemébe valami (izzadság, por). Attól lehet ilyen vörös és könnyes a szeme? Alig bírja kinyitni. Félek, nehogy vírusos legyen.

Figyelt kérdés
Azért ebbe a kategóriába írom mert a fiam még pici 9,5 hónapos. Nem egésznap van a mamával de tegnap és ma 3-3 órát kellett ott lennie. Nem tudtam magammal vinni. A férjem pedig dolgozik. És úgy aggódok hogy elkapja ha esetleg nem csak por és izzadság miatt van. Kapott már el a babátok szemgyulladást?

jún. 26. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha vírus/baktérium, akkor se ugrik át a gyerekre a mamáról. 🤦

Szemfertőzést úgy lehet elkapni, ha a mama a könnyét a gyerek szemébe törölte vagy a gyerek nyúlt a mama szemébe...

jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legfontosabb: külön törülközőt használjanak! A kisgyerek véletlen se törölje bele az arcát abba, amibe anyukád.


Anyukád ügyeljen arra, hogy ne nyúlkáljon a saját szemébe, ha mégis megesik, mosson utána kezet. Ne puszilgassa a gyerek arcát, nehogy a szeme hozzáérjen a gyerek arcbőréhez, szájához, szeméhez.

Ha ennyit betartotok, akkor szerintem nincs mitől félni (habár nem orvos vagyok, csak laikus szülő). Egyébként amikor nálam volt ilyen, baktériumos fertőzés volt, antibiotikumos szemcsepp egy nap alatt helyre hozta.

jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pld por ment bele ami fekarcolta a szaruhártyám ,majd be cartam a fájdalomtól.És folyton könnyezett, vörös volt ,nem bírtam a fényt ilyenek.

HA esetleg valami fertőző, akkor kaptok rá szemcseppet és elmúlik.Ne érts félre de nyilván anyukád próbál rá megfelelően vigyázni a váladékos kezét megmossa mielőtt megfogja ilyenek, akkor azért nagyon minimális az elkapás veszélye. Nálunk a lányomnak volt fertőző kötőhártyagyulladása és sem én ,sem a párom nem kaptuk el.

jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak is szemgyulladása volt, többen is jöttek az orvoshoz ugyanezzel. Azt mondta az orvos, hogy ez vírusos. Kapott szemcseppet , másnapra kb kutya baja sem volt.

Anyukád ne bújjon bele a kisfiad arcába, ne puszilgassa, mosson sokat kezet.

Ha mégis elkapja mosd majd ki a törölközőjét, párnáját, kedvenc plüssét a biztonság kedvéért.

jún. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!