Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet 6,5hónapos baba haját...

Lehet 6,5hónapos baba haját vágyni vagy csak csipkedni a végeit? Megerősödik ha sűrűn van vágva, mint a felnőtteknél?

Figyelt kérdés

A kislányom nagy hajjal született és már a füle körül akkora,hogy úgy néz ki ,mint a fülesbagoly :). A feje tetején is hosszú és a szemébe lóg lassan elöl.Kicsit mókásan néz ki,mert ahogy fekszik a hátán kikopott neki 1 kis darabon máshol meg és rövidebb.Nem hullott el sehol.

Sajnálom levágni neki géppel,mert akkor úgy néz ki,mint 1 fiú!!! Ti mit tennétek?


2009. jan. 6. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ue. volt. Én elöl levágtam neki a babaollóval. Egyébként sem a felnőtteknek sem a gyerekeknek nem erősödik attól a haujk ha minél többször vágva van. Ez pusztán genetika. Próbáld meg te is a babaollóval egy kicsit megritkítani ahol zavaró. Szeme, füle környékén.
2009. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor +próbálom kicsit +kúrtitani a hajacskáját itt-ott!!! :P :D
2009. jan. 6. 11:32
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Mi is így voltunk, és szegényem olyan csapzottan nézett ki a hullámos haja meg a kopasz foltja miatt. Én levágtam neki géppel 3 centisre. A fülbevalója miatt úgysem nézték fiúnak. :) És hamar visszanőtt. Most gyönyörű, szőke fürtös 3 éves, de nem lett vastagabb szálú a haja, hiába vágtuk sokszor. Jól mondja az előttem szóló, ez genetika. Na persze ha egy csomószor tarra borotválnád, mint ahogy a lábunkat szoktuk... :D
2009. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Az én babámnak is hatalmas haja van, már a derek közepéig ér a vége. 8 hónapos. Én nem vágom le neki, mert örülök, hogy ilyen nagy haja van. Elöl viszont már kétszer levágtuk, mert nagyon a szemébe lógott. Azt szerintem muszáj, mert nagyon zavarja őket. Egyébként ő is úgy néz ki mint egy madárijesztő, mert sokszor elfekszi, hiába fésülgetem. De én akkor sem akarom levágatni.
2009. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vágd le nyugodtan, de összefüggés nincs a haj "megerősödése" és a vágás között. A haj halott valami, nem "látja", hogy most rövidebb, vagy hosszabb. Azért tűnik sűrűbbnek vágás után, mert a hosszabb végek elkopnak, elvékonyodnak idővel, ill. a közben kinött rövidebb hajjal egy hosszúságuak lesznek. Az én lányomnak is hosszú a haja, nem akarom levágni én sem, csak elöl. Majd később kezdem el hátul is felfrissíteni.
2009. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!