Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babánál nem korai...

8 hónapos babánál nem korai még ez?

Figyelt kérdés

Felhúzta magát a babaágyban, két lábra áll úgy hogy közben kapaszkodik.

Nem sérülhet meg a gerince?

Folyamatosan ezt akarja csinálni. Próbálja keresni mindig a fogópontokat hogy felálljon.



jún. 19. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja ezt csinálja a babám, 2 nap múlva lesz nyolc hónapos, ő jó ideje lepeget is már kapaszkodva. Ha korai, ha nem, ő bizony csinálja. :D
jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a lányommal kórházban voltunk,volt velünk egy szobában egy roma anyuka a 7 hónapos babájával. A baba kapaszkodva körbejárta az ágyat. Ha nem látom,nem hiszem el.

Alultápláltság miatt voltak bent,mint majdnem minden roma baba...na mindegy. Olyan kis pici, kisbaba formájú gyerek volt..de úgy ment a kis lábain,hogy csak na.


Miután kijöttünk a kórházból,pont találkoztunk a védőnővel,és elmeséltem neki. Ő azt mondta, van ilyen és teljesen normális, ha 7 hónaposan már feláll és lépeget a baba.

jún. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szuper, csak a gerince miatt aggódok… mozgásfejlődésről szóló írások szerint később állnak fel.
jún. 19. 21:35
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ne olvass ilyeneket. Minden gyerek más ütemben fejlődik, csak magadat idegesited ezekkel.
jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2, ez az én sztorim, csak 8 évvel ezelőtt esett meg velünk. ;) Pont a lányommal voltam bent, pont 7 hónapos roma kislány volt a szobatárs, pont alultápláltság miatt voltak bent (5 kiló se volt, miközben az én 6 hónaposom 8,4 volt) és ugyanúgy körbe ment az ágyban. Szürreális élmény volt, főleg mivel az enyém meg megkésett mozgásfejlődésű volt és csak feküdni tudott.

De egyébként az öccse felállt 7,5 hónaposan. Nem a kiságyban, hanem a kiságy mellett kívülről kapaszkodva. Őt látta a gyógytornászunk és a neurológusunj is és semmi problémát nem találtak. Előtte kúszott, feltérdelt, kutyázott. Utána mászott, kiült. Minden mozgásformát tökéletesen kivitelezett

jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan az én fiam is kapaszkodva állt már.

Amit magától csinál az rendben van.

jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én lányom is gyors mozgásfejlődésű volt, még 7 hónapos sem volt amikor kapaszkodva felállt. Szerintem ha nem lenne elég erős az izomzata hozza fel sem tudna állni, tehát nem kell aggódnod a gerince miatt.
jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gerince miatt ne aggódj, nem te húzod állásba, hanem magától kapaszkodik fel. Ez teljesen oké.

Nekem is 8 hónaposan állt fel 3-ból 2 gyerek, a legnagyobb picit hamarabb, 7,5 hónaposan.

jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekem 7, a második 6 hónaposan állt fel kapaszkodva. Mindkettő járt önállóan már egy éves kora előtt.


Nem lett semmi bajuk, csak gyorsabb volt a mozgásfejlődésük, ennyi.

jún. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5!


2es vagyok. Akkor pacsi!


Nem semmi,hogy veled is ugyanaz történt meg!

jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!