Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 6 hetes és szürcsög,...

10Niki09 kérdése:

Kisfiam 6 hetes és szürcsög, tüdeje tiszta Gyermekorvostól kaptunk egy allergia cseppet napi 2x2 reggel ès este. Sinupret 3x10 csepp. Orrsprayt használok és semmi nem jön ki szívásnál? Sinupretet nem használom, tápszeres.Sok büfi van és néha bukik

Figyelt kérdés

#orrspray #6 hetes #Sinupret #szürcsögés #Tüdeje tiszta #Semmi váladék nem jön az orrából
jún. 10. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen piciknèl lehet valmennyi èlettani szürcsögès.
jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

2 napig adtam neki a Sinupret cseppet és 1 napig elmúlt a szürcsögès. Most megint visszajött. Allergia cseppet nem tudom hogy használjam e és hogy újra kezdjem a Sinupretet adni neki vagy sem. Tüszögni általában sokat szokott, de ez már az orrspray miatt is lehet fogalmam sincs. Sajnálom szegényt hogy már most ilyen kicsi és ilyennek van kitève. Tápszeres egyébként és arra is gondoltam hogy nem e vissza megy a tápszer az orrába. Van amikor büfizik 4-5x egy évesnél utána leteszem és 20 perc múlva ha felveszem akkor bukik, fogalmam sincs mitől lehet vagy ez normális e ha egy évesnél többször is bukik. Elvileg az a felesleg ami visszajön de már sok mindent olvastam és összezavarodtam. 🤔

Egyébként láza nincs és semmi más probléma vele, mohón eszik és a súlya is szépen gyarapodik.

jún. 10. 19:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg többször is büfizik ha újra felveszem. Kicsit meg vagyok ijedve hogy vajon mikor múlik el neki a szürcsögès és mi a helyes módszer erre.
jún. 10. 19:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehet élettani is a szürcsögés.

Voltatok orvosnál, ő nyilván jobban tudja, mint mi, használd amit felírt nektek mindenképp.

Attól is szürcsöghet, ha felmegy az orrába a tej, viszont az csak akkor jelentkezne amikor eszik és csak 1-2 percig.

jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom is nagyon szörcsögött, a doktor nő azt mondta, hogy kinövi. És így is lett, már 5 hónapos lassan és csak nagyon ritkán szörcsög. Visszajön neki a tej és az marad ott a garat résznél, az ad ki ilyen hangot. Sok baba ismerős van még hasonló hangokkal :)
jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Éves után szürcsögött például tegnap este. Most meg semmi. Néha elmúlik néha előjön. Egyébként szokott neki visszajönni tápszer de nem mindig és az orrán keresztül adja ki ezt a hangot és nem a száján. De azon gondolkodtam hogy egy kicsit megemelem neki a kiságyat hátha segít. Valaki azt mondta hogy váltsak tápszert de szerintem ez hülyeség. Bukhat másik tápszertől is ha többet evett. Egyetlen egyszer jött ki az orrán orrszivás után egy zöldes sárgás váladék ezenkívül semmi. Gondolkodom hogy megpróbáljam e neki újra adni a Sinupretet pár napig és szívni az orrát de ha ezekután sem jön ki semmi akkor valószínűleg majd elmúlik magától.
jún. 11. 10:29
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiam egy szörcsögőgép volt. Mindenki azt mondta kinövi, közben meg csendes refluxa volt... Állandóan volt valami cucc az orrában, amit le kellett szívni. És szerintem bőven még egy éves kora után is szörcsi volt, talán most, hogy másfél éves, múlik.
jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk néha társul hozzá egy kis köhögés viszont ritkán fordul elő.
jún. 11. 10:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem érdemes lenne ezzel foglalkozni. Ha nem valami betegséget szedett össze, akkor sűrített, vagy kifejezetten refluxos tápszert érdemes lehet megnézni, hogy javul-e.

De persze ez csak ötleteleés a saját tapasztalatom alapján, mindenképp orvossal konzultálj róla!

jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most például alszik és egyáltalán nem hallom hogy szürcsögne és a levegőt is jól kapja az orrán,nem gondolnám hogy eldugult neki.

Vagy valami jobb cumisüveget kell vennem amin nem nyel annyi levegőt etetés közben. NUK használom.

jún. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!