Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája a felbukott és félrenyelt tej/tápszer miatt kapott tüdőgyulladást?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor bukik a babám, általában vagy kijön, vagy visszanyeli, de néha előfordul, hogy félrenyeli. Tudom, hogy ha egy kicsi véletlenül a tüdejébe jut, akkor tüdőgyulladást kaphat. Olyankor milyen gyorsan romlik az állapota egy babának? Minden esetben kórházba kell vele menni? Mennyi idő, mire kikezelik? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

jún. 2. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
A kisfiam extrém bukós volt, volt, hogy orrán-száján sugárban jött vissza, napi 5-6 garnitúra ruhát bukott össze,pedig minden praktikát bevetettünk, de mivel nagyon jól hízott a doki nem igazán foglalkozott vele és a kisfiamat sem zavarta különösebben a sok bukás, így csak vártunk, míg kinövi, de soha nem kapott emiatt tüdőgyulladást.
jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Sosem hallottam a környezetemben, hogy emiatt tüdőgyulladást kapott volna baba. Pedig vannak nagyon bukósak is, az egyikhez mentőt kellett hívni éjjel, mert félrement a bukás, és fuldoklott, de tüdőgyulladása neki sem lett.
jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi, semmi baj nem lesz, nem kell azon szorongani, ami meg se fog tortenni!

A babak buknak, ez felelmetes, szornyu, tudom, de termeszetes.

Nalunk is a napi 5-7 ruhacsere alap volt 7 hos koraig, annyira extremen bukott, de tuleltuk, elmult.

Nem lesz semmi baj!

jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kislányunk cerebral paresises, azaz agyi bénulása van, emiatt 2,5 éves korában tanult meg felülni.Minden izomzata gyengébb mint kellene, köhögése sem olyan erőteljes. Emelett szörnyű reflux kínozta 2,5 eves koráig, napjában akár 10-szer is sugárban hányt. Felmerült szondatáplálás lehetősége is. Mindemellé epilepsziás is, és sajnos roham közben/után rendszeresen hányik is. Így minden esélye megvan egy aspirációhoz. De lekopogom 6 év alatt nem került rá sor. Egyszer egy több órás epilepsziás roham után felmerült a gyanúja, röntgenkép sem volt egyértelmű, akkor kapott megelőzésképpen antibiotikumot, de szerencsére későbbi vizsgálat bebizonyította, hogy akkor sem került semmi a tüdejébe. Persze létező jelenség, sajnos ismerek sorstársat, akinél bekövetkezett. De egészséges gyerekeknél szerencsére nagyon ritka.
jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!