Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kellenének tanácsok gyorsan....

Kellenének tanácsok gyorsan. Kinek vn 5 hónapos tápszeres babája?

Figyelt kérdés
Az egyik haverom volt barátnője akivel közös gyerekük van kórházba kerűlt... a srácnak dolgozni kell mennie, és áthozta az 5 hónapos kisfiát hogy vigyázzak rá( bonyolúlt csali hátterük van :( )... semmi " használati utasítást nem kaptam hozzá". Én magam egy 2év 3 hós kislány anyukája vagyok. Én 8 hónapi csak és kizárólag szoptattam, uh. etetési tanácsokat kérnék... Tápszeres baba, hányszod adjak neki??? vagy csak azt??? gyömölcs??? a kisfiu apkája azt mondta zöldégpürével etessem cumisüvegből aminek levágta a hegyét (még nem próbálta ki!) hogy átjöjjön... én ez nem látom túl jó megoldásnak...nem fog fájni így a hasa??? segítsetek mindjárt felkell
2010. okt. 29. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy ne bajlódj zöldségtémával, mert mivel még "csak" 5 hónapos, nyugodtan kaphat csak tápszert. Elkészítési útmutató a dobozon, elvben ezzel sem lehet túletetni -csak úgy mint az anyatejjel-, a babát.
2010. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csinálj neki tápszert.180 vízhez kell 6 kanálnyi por.Ne legyen púpos kanál.Utána melegítsd meg mikróban és rázd össze(előtte is).A zöldségpürét meg kanalazd be neki a köv. etetésnél.
2010. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! A tápszer dobozán rajta van, hogy egy ekkora gyerek kb. hányszor és mekkora mennyiséget kell megegyen belőle. Persze, ez nem szentírás, de legalább ad egy viszonyítási alapot. A tápszer elkészítési módját is megtalálod a dobozon.

Ha tápszeres, lehet, hogy már elkezdték a hozzátáplálást, azért kap zöldségpürét, bár kanállal jobb lenne, mint cumisüvegből. Szerintem ilyen korban max, egy étkezés van kiváltva, tehát dél körül valamikor kellene zöldség-vagy gyümölcspürét kapnia.

Ha tudok még segíteni, kérdezz nyugodtan.

2010. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írtam privit,de lehet,itt gyorsabb.

Én sem kísérleteznék a levágott cumival,mert lehet,h túlságosan is dől belőle a cucc.Ha nem dobozban vitte a tápszert,akkor 150ml vízhez adj 5 adagolókanállal.Ha olyan kanál sincs,akkor 5 teáskanállal.Én az én 5 hónaposomat 3 óránként etetem.Reszelhetsz neki almát is uzsonnára,bár nemtom,tud e kanállal enni...


Remélem sikerrel jársz!

2010. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi csajok... már fel is kellt... háát nem aludt sokat 3/4 óra... az én lányom 3 órát aludt :) ilyenkor


Én is úgy gondolom tápszert adok, a doboza itt van azzal nem lessz gond, és lehet du. adok neki almapürét kanállal... mi soha nem használtunk cumisüveget :)

2010. okt. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!