Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tetszik nektek az Ágnes név?...

Tetszik nektek az Ágnes név? Vagy már elavult?

Figyelt kérdés
Július 5-re vagyok kiírva a kislányommal és gondolkodtam az Ágnes néven, nagyon tetszik. Szerintem klasszikus.

máj. 7. 01:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen jó, egyáltalán nem öreges, több fiatal Ágnest ismerem, ismerem. Szép név, klasszikus és nem tucat.
máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
*ismertem, ismerek
máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy nektek tetszen.
máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Találkoztam nemrég egy kislánnyal, akit úgy hívtak, hogy Lili Ágnes. Mindenki Lilinek hívja, és az anyja mesélte, hogy megbánta, hogy nem az Ágnest adták első névnek, vagy nem azon kezdték hívni.
máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
Ágnes a nevem, nem szeretem. Viszont nem tartom egy kifejezetten vállalhatatlan névnek, az az elmegy kategória, csak nekem nem tetszik. :)
máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem elavult, de nekem személy szerint nem tetszik különösebben. Nekem az Ágota jobban tetszik. Attól még az Ágnes egy jó, rendes név, nyugodtan adható, ha valakinek tetszik.
máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%

Számomra elavult, nem adnám a gyerekemnek. De ez olyan, hogy a környezetünkben milyen korosztályú emberek viselik ezt a nevet: az enyémben szinte csak 40+-osok (de inkább 60+). A párom ugyanezen okból tartja öregesnek a Rita nevet (amit én amúgy nagyon szeretek, és a körömben csak egy középkorú és egy fiatal Rita van).


A nevek gyakran visszatérnek. Anya pl. sosem adta volna a gyerekének az Emma nevet, mert öregesnek tartja, több Emike néni is volt a faluban, mostanában pedig újra gyakori lett, és kevesen tartják öregesnek a mi generációnkban.

máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy nem egy fiatalok körében népszerű név, de nekem nagyon tetszik. Öreges az nekem pl a Mária, Erzsébet, de ha alapból tetszenének, nem zárnám ki ezeket sem csak azért, mert az idősebb korosztályban gyakoriak. Ők is voltak fiatalok, na meg a sok Zoé, Panna, Panka, Panni, Zselyke, Annabellamáriaszófia, isten haragja is megöregszik egyszer.
máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%
Tökmindegy,hogy elavult-e,szerintem nincs/nemnagyon van ilyen, hogy elavult<-e> ,de szerintem nem_szép név,de teljesen vállalható. Számomra az Ágnes név férfiasan hangzik sajnod, de az én vagyok, nekem az Ágota, Agáta, Agnabella tetszik.
jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
76%
nekem tetszik, egy szép, fiatal lányra emlékeztet
jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!