Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet a babáknak...

Mikortól lehet a babáknak villával összetört zöldséget adni? Meddig ajánlott turmixolni?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos elmúlt a lányom és villával törtem össze hétvégén a cékláját, megette nem volt semmi baja. A végtermék is a megszokott állagú volt. Az Apósom pont akkor jött át amikor ettetük a lányt és majdnem leszidott, hogy miért nem turmix-szoltam neki össze. Majd másnap délután Anyósomtól is megkaptam csak tőle a fejmosást.

Ha van 4 foga és szépen próbálta használni is akkor nem lehet a tumixot mellőzni és csak villát használni?


2009. jan. 5. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
egy-két dolgot már lehet ebben a korban villával összenyomkodni. gondolom miközben eteted, odafigyelsz arra h ne nyeljen férre(mint eddig is). ha meg nem tetszik neki(a babának) akkor úgyis kiköpi. ekkor próbáld azt a fajtát turmixolni. a nagymami meg azt a gyereket etesse úgy ahogy akarja, amelyiket ő szült. egyenlőre te vagy az anya... :)
2009. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdezdd mag a mamát az ő idejükben volt turmix?

Szerintem jól csinálod, ha megeszi adhatod neki nyugodtan.Külömben is már van négy foga, hadd tanuljon rágni egy kicsit. Birom hogy mindenki jobban tudja hogy mikor mit kell tenni a babával, mint a saját anyja. Nem kiflit nyomtál a kezébe ,hogy rágjad babám. Egyébként nálunk is mindig beleszólnak mindenbe. Anyós már ott tartott, hogy ne takarjam be,ha alszik mert magára húzza és megfullad. Kész agyrém!

Engedd el a füled mellett, mert nem lehet mindenkinek megfelelni. Hallgass az ösztöneidre, és akkor biztos mindent jól csinálsz.

2009. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha megeszi úgy, hogy villával összetöröd, akkor úgy add neki. Az én kisfiam még ennyi idősen csak turmixolva ette meg a kaját, pedig én is próbáltam darabosan adni. Ő 10 hónapos volt mikor már nem kellett turmixolni. Örülj, hogy megeszi így, anyósék meg le vannak szarva!Már elnézést:)Pedig én jóban vagyok az enyémmel.
2009. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

én mindegyik gyerekemnek villával törtem az első perctől a főzelékeiket. Soha semmi problémájuk nem volt ebből. Én inkább a turmixolást nem tartom jónak, mivel előfordulhat, hogy később is csak ilyen állagú ételt fogad majd el.

Most a 4. babámat várom, s nála is így szeretném csinálni. Az a lényeg, hogy olyan ételt kapjon, ami a korának megfelelő.

2009. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Akkor innentől fogva a turmixot csak a húsihoz fogom használni.

Ma átjött és azt is mondta, hogy tönkre teszem a gyomrát ha villával töröm a kaját neki össze. Nem mondtam semmit erre, csak azt vártam mikor megy ki a házból.

Mindenkinek boldog babázást kívánok!!!!

2009. jan. 5. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!