Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért, miért miért? Ilyen...

Miért, miért miért? Ilyen rátukmálós a védőnőnk?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermekem,egy 2éves és egy lassan 5hónapos.Az elsőt 3hónaposan 3hetesen kezdtem el hozzátáplálni gyümölccsel.Most a kicsit már egy hete tejpéppel kínálom este.És már 2x kóstoltunk almát,de olyan fintorokat vágott,hogy nem volt szívem "kínozni" vele.Erre ma a védőnő majdhogynem kioktatott,hogy miért nem adok neki már főzeléket,hogy ne tömjem tele tejpéppel(napi 1x kap max 120mlt).Meg hogy nem olyan nagy kunszt egy krumplit meg majd egy almát odatenni főzni.

Nem értem én ezt,most akkor nem kötelező a 6 hónap kizárólag anyatej?

a nagynál muszáj volt,mert ő lusta volt szopizni.És tápszer helyett volt.így is 9hónapos koráig szopizott,


de most a kicsivel olyan nehezen tudom rávenni magam a hozzátáplálásra.mint időben,mint agyilag


2010. okt. 26. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a védőnő? Bennünket még 3 hónaposan kezdtek etetni, akkor ezt tanították. Most meg a 6 hónap megy. Én nem bírtam ki, mert éjjel már óránként szopott a babám. De én is csak a natúr tejpéppel kezdtem 5,5 hónapos korában. Abban csak tápszer meg rizs van, talán nem csináltam nagy bajt neki.

Bár a tejpépet a mi védőnőnk is elítéli, de szerintem jó az. Laktató, és elég hamar elfogadják a babák. Ő már 3. nap megevett egy egész adagot belőle. És aztán aludtunk egész éjjel.

Az almát én meg megpárolom, nyersen nem eszi meg. Szerintem jól csinálod.

2010. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha fintorog én se adnám.

lehet nagyon savanyú az alma akkor lehet sütötököt meg mást.


tényleg nem nagy kunszt odatenni de neki se lenne nagy kunszt befogni és rádhagyni a dolgot nyaggassa az első babásokat.


tény hogy kaphatna már húst de ráértek még.

az anyatej "kötelező" de ha nincs belőle sok akkor persze kaphat mást kiegészitésnek.

2010. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináld, ahogy neked jó. Ha hízik, elégedett a pici, akkor ne adj nek i mást, mint anyatejet.
2010. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit foglalkozol a védőnővel??? Pláne repülne, ha kioktató stilusban beszélne velem a saját házamban.
2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a babád jóllakik az anyatejjel akkor ráérsz még a hozzátáplálással.Az én pici fiam most volt 4 hós és csak anyatejes,eszem ágában sincs még hozzátáplálni!Pedig az én védőnőm is javasolta már!De a doktornénink is a 6 hónapig kizárólag az anyatejet javasolja!

Amúgy a fiam majdnem 8 kg.

2010. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokat olvashatunk itt a védőnők által adott hülye tanácsokról :-(
2010. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem mondott olyat (igaz, nem a kajával kapcsolatban), hogy megkérdeztem: Nincs más mondanivalód? Jó, akkor most menj el, mert dolgom van. Ha maradt volna, kitépem a haját. Minimum.

Csináld úgy, ahogy te gondolod jónak!

2010. okt. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!