Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje és tejcukor érzéken...

Tejfehérje és tejcukor érzékeny babáknak recepteket keresek, elsősorban főzelékféléket. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

10hónapos a kislányom. Mielőtt kiderült az allergia, már szinte mindent evett.

Mostanában viszont kizárólag a kenyér,a virsli és a tápszer érdekli. Semmi gyümölcs, semmi husi, semmi zöldség. Aggódom, mert így kórház lesz a vége. Még csak 7860g a súlya, bár a kedve és az aktivitása változatlan. Önállóan jár, beszélget és mindig mosolyog. Csak nem eszik...


2010. okt. 26. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 1 éves a babám. Mindenféle főzeléket eszik, de amit habarással csinálnék, azt én étkezési (kurorica) keményítővel csinálom. Muffint is csináltam már neki, tápszert tettem bele. A sinlacot is nagyon sok mindenre lehet használni. A gyerekorvosomtól kaptam a sinlachoz receptes füzetet és nagyon jó dolgok vannak benne.

Mindjárt linkelek neked receptes oldalakat.

2010. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős és tejfehérje érzékeny. Annyi különbséggel főzők neki, hogy amiben tej, vagy tejföl lenne kihagyom belőle. Nem habarom, hanem rántással készítem. A spenótot is csak vízzel csinálom, pici fokhagymás rántással. És az összes többit is. És vaj helyett, növényi margarint. Eddig nem volt gond mindent megevett.
2010. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak jók.

Azt még elfelejtettem írni, hogy a tejet, ha nem akarod tápszerrel helyettesíteni, akkor rizstejjel simán lehet a főzésnél. A szójatejjel vigyázni kell, mert tejfehérje allergiás babáknál nagyobb az esély a szójaallergiára.

2010. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezeken kívül még lehet kapni növényi tejszínt is. Vagy bármilyen gabonatejet.

Sok sikert a főzőcskézéshez.

Végig én válaszoltam :)

Heni

2010. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most láttam, hogy vannak benne tejesek is, de egy kis leleményességgel át tudod őket variálni tejmentes ételre.
2010. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyonköszönöm! pont tegnap variáltam rajta hogy vegyek-e szójatejet. nem vettem, de legközelebb beszerzek rizstejet már.
2010. okt. 26. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez pedig egy szupi tejmentes torta a manódnak :)

Jó babázást!

Heni

2010. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!