Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig tudnak a...

Hány hónapos korig tudnak a babák bármilyen hangot kiejteni?

Figyelt kérdés
Amikor még meg tudnak tanulni anyanyelvi szinten akármilyen nyelvet. Mennyi idősen veszítik el ezt a képességet, és korlátozódik a hangkészletük az anyanyelvükére?
2010. okt. 25. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

én egy könyvben olvastam 8-9 hónapos kort. de volt régebben a national geographic-on egy sorozat, az Élet az anyaméhben, ott kimutatták, hogy az eltérő anyanyelvű környezetben élő újszülöttek, tehát pár napos babák sírása is tükrözi már a nyelv sajátosságait.

az én fiam most 9 hónapos, de rendszeresen hall angolt, németet, olaszt, franciát, mindenféle nyelvet, főleg zenéket (youtube), de tv-t csak angolul nézünk. nekem sem árt a gyakorlás!

2010. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hű, köszi szépen!
2010. okt. 25. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, hogy nagyjából 6 hónapos korig van, hogy minden baba egyformán gőgicsél, utána már csak az anyanyelve hangzókészetét használja. Viszont a spontán nyelvelsajátítás időszaka valahogy kisiskolás korban ér véget. Egy ovis tehát még különösebb erőfeszítés nélkül, akár néhány hét (!) alatt simán megtanulja a környezete nyelvét, ha új országba kerül. (Nekem is volt egy ilyen ovis, majd sulis társam, horvát volt, rövid idő alatt akcentus nélkül megtanult magyarul.)
2010. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!