Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nehéz volt altatni a...

Akinek nehéz volt altatni a babáját, mikortól tanult meg egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Tudom vannak olyan elméletek, miszerint a néhány hetes baba is már egyedül elalszik, de nekem egyik gyerekkel sem sikerült. A kisfiam különösen nehéz eset, csak cicin vagy babakocsiban alszik. Mikor lesz már az, hogy leteszem és elalszik egyedül? A lányomnál 10 hónaposan volt, a fiam most 8 hónapos. Hamarosan megkönnyebbülhetek? Nálatok hogy volt?
2010. okt. 24. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várd azt tőlük, hogy egyszercsak egyik napról a másikra majd úgy változnak, hogy leteszed és elalszanak... neked kell megtanítani őket egyedül aludni. Semmi kegyetlenség nincs benne. Javaslom, hogy a Suttogó titkai c. könyvet olvasd el, én ennek segítségével 1 hét alatt tanítottam meg a babám, persze ha rosszabb napja van nálunk is nehezebb 1-1 alkalom, de nem rendszeresen és már soha nem alszik cicin (régen volt olyan), mert már nem köti össze egyátalán a két dolgot (kaja és alvás)
2010. okt. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valójában nem kell segítség a babának az alváshoz. Neki az ellazuláshoz kell segítség, ahhoz, hogy kizárja a külvilágot. Ezt viszont meg kell adni neki. Olyan állandó szokásokat kell kialakítani, amit minden nap ugyanúgy csinálunk, ami segít neki befelé fordulni és ellazulni és amiből a baba tudja, hogy most az elalvás következik. Ez lehet ringatás, dúdolás, hátsimogatás, popsiveregetés, ún. fehér zaj (monoton zaj a szobában pl. ventillátor) vagy bármi más, amit meg tudsz valósítani. Nem szabad azonban teljesen elaltatni, kell, hogy félálomban tudatában legyen az elalvás tényének, így tanul meg elaludni.

[link]


Nálunk egy úgy működött, hogy kialakítottunk egy rituálét. Besötétítek, beteszem a kiságyába, felhúzom a zenélő forgóját, cumi a szájába, takarót borítok rá, a kezébe adom a macirongyát, amit félig az arcára borítok. Igyekszem minél ingerszegényebb, nyugisabb környezetet biztosítani a számára, hogy tudja: most nem játék következik, hanem alvás. Rendesen látszik rajta, hogyan fprdul befelé hogyan szűnik meg számára a külvilág, és minden feloldódik a cumizásban. Sírni soha nem hagyom, és azt sem várom el tőle, hogy egyedül elaludjon. Nem ez a cél, nem az egyedül elalvás a cél, hanem a nyugi, a pihenő, hogy ellazuljon, mert pihennie kell. Ha velem, akkor velem. :-)

2010. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.az én babám 6 hós múlt. 5,5 hós koráig nagyon hasfájós volt, ezért sokat ringattuk, kézben sétálva aludt el. Aztán egyik napról a másikra egyszer csak nem zavarta, hogy ülök és nem sétálok vele (zenét hallgattunk és énekeltem neki).

Pár napja pedig nem is akar kézben elaludni. Leteszem az ágyára, átölelem, kicsi simi kicsi ének és alszik is.

Egyedül elaludni nem tudom mikor fog, de nem is várom el tőle, meg olyan jó érzés, hogy "kellek" neki! Persze a te helyzeted nehezebb több gyerkőccel. Próbálgasd fokozatosan, hogy egyre "kevesebbet" kapjon belőled és hátha.

2010. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem igazán a kérdésre válaszoltatok, kivéve az utolsót.

Az első gyerekemnél úgy volt, hogy kipróbáltunk mindenfélét, de csak az órákig tartó ordítás volt belőle. Cicin 5 perc. Engem nem zavart, akkor miért ne? 10 hónapos korában lefordult a ciciről, aztán énekeltem neki altatódalt, majd 1 éves korától relaxzene megy a szobájában. Most 2,5 éves, és ha álmos, akkor ő kéri a csicsija táncit.

Igen, olvastam én is a Suttogót. Nem jött be. Pedig elég kitartóan próbáltuk. 4 hónapos koráig próbáltuk a kiságyban altatni. Volt rituálé, persze, tudom, hogy az alap. Ennek ellenére órákig nem tudott elaludni, több hónapos próbálkozás után sem. Szóval nálunk nem úgy ment, hogy első nap sokáig tartott, második nap kevésbé, és 1 hét alatt megtanult egyedül elaludni. Hanem úgy volt, hogy 1. nap 2 óráig tartott, és 2. hónap is két óráig tartott. Ezért marad a cici. Na, annyit egyébként haladtunk már, hogyha leteszem, és felébred, akkor befordul, nem kell elölről kezdeni az egészet.

2010. okt. 24. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kicsim 22 hónapos, de még mindig nem tud egyedül elaludni. most már nem nagyon kér cicit, pár napja, de ott kell meleltte feküdni, fogdossa a kezem, kicsit csipcsipcsókázunk a sötétben, meg kerekecske gombocska, aztán egy idő múlva szólok neki, hogy édeske, most már aludjunk, jó? akkor felsorolja, hogy ki mindenki alszik szintén, és utána, van hogy könnyebben, van hogy nehezebben, elalszik. ma este pl. 1,15 perc alatt aludt el, de jön a 4 utolsó foga, nappal is nyűgivolt. amúgy kb. 15 perc alatt. engem nem zavar, hogy oda kell mellé feküdni. ha nem fekszem mellé, akkor felkel (kanapén alszik), lemászik az ágyról ,előcibálja a játékokat stb.
2010. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1,15 perc= 1 óra 15 perc :)
2010. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de attól, hogy nem jött be a módszer amit javasoltam, azért a kérdésre válaszoltam... (első)
2010. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, most bekövetkezett. 8,5 hónapos. Megszoptatom, leteszem, kap egy csörgőt, amit elrázogat, és kb. 5 perc alatt sírás nélkül egyedül elalszik. Hihetetlen! Gondolom, majd ha jön a foga, akkor ez majd borul, de most nagyon kis ügyes. Persze gondolom, a cici megnyugtatja, anélkül talán nem menne.
2010. nov. 5. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!