Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébikaják, vagy magatok...

Üveges bébikaják, vagy magatok főzitek-készítetek a gyerköc kajáját?

Figyelt kérdés

Most vagyunk 5 hósak és nemtudom mi a jobb, eddig a kecskeméti üveges kajákat adtam neki, de nem hajlandó enni, sem a krumplit, sem a s.répát, a sütőtököt, zöldborsót, nem tudom már, hogy mit adjak neki és hogyan készítsem el, vagy jók e a bolti kaják is.

Léci segítsetek, ki hogy oldja meg?


2009. jan. 3. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
üvegeset ettünk hippet s kecskemétit egy éves korig(kivéve reggeli meg gyümi néha) teljesen 16 hósan álltunbk át h már csak a miénket egye, nem volt gond
2009. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta eszik mindent főzöm neki. Ő a második az első bébkajázott és a mai napig rohadt válogatós. Nem eszik meg akármit. Illetve csak néhány ételféleséget. A dokink szerint a bébikajától van így. A kicsi minden evő.
2009. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Pár oldallal ezelőtt,már vitáztunk ezen,pro és kontra érvek is bőven akadtak.Én üveges babakaját adok neki-most 8 hós-és ő nagyon szereti.Lassan már majd főzök neki-amíg keveset evett,úgy gondoltam nem érdemes pepecselni vele,sok idő elmegy,és nem tudok olyan sok félét készíteni-de a bébidesszerteket változatlanul adni fogom neki.Azokat nem tudom megcsinálni(körte-müzli,alma-banán babakeksz,birsalma-körte,őszibarack-banán rizzsel stb.)Ha az üveges kaja mellett döntesz,azt érdemes megnézni,h pl.ne tartalmazzon hozzáadott cukrot,tartósítószert stb.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem magam főzni, de ha nincs időm, adok bébiételt is.

Ha megnézed a bébiételek összetételét akkor látod, hogy sokszor elég kevés benne az, aminek nevezik... Például: cukkinifőzelék van az üveg feliratán és ehhez képest összesen 20 % cukkini, vagy még ennyi sincs benne, a többi víz, rizsdara, rizspehely, stb. Ha én csinálom a babakaját, akkor tudom, milyen zöldségből mennyit teszek bele. Sokkal többet. :)

2009. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És mit adtok neki pl reggelire ebédre vacsira, kap még tápszer a babátok? azt meddig kell adni neki? Mindig bizonytalan vagyok hogy jól csinálom e.

5 körül kell akkor tápszer, 8-9 között gyümölcs, 12-2 között egy kis főzelék, ha azt nem eszi akkor tápsze, 4-5 köszött szintén gyümi, és este vacsira tápszer.

Ez így jó?

Én a gyümibe, üveges, keverek egy kis tejpépet, így sűrítem neki.

2009. jan. 3. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha te főzöl neki, mert abban legalább tényleg tudod, hogy mi van. Feltéve, ha elfogadja. Az enyém például nem eszi meg csak az üvegest. De abból is csak az édeseket. Azok finomak is. De pl. a sárgarépa főzeléket nem ette meg, megkóstoltam, szerintem is pocsék. Talán először kezd az édesekkel, azt jobban elfogadja, mert az anyatej is édes.

A védőnő nekem azt mondta, hogy az alma után a második kaja a krumpli legyen. Na, azt hiszed megette? A barátnőim meg azt mondták, hogy a cukkinit meg egyéb sós főzelékeket majd csak 1 éves kor után fogadják el a gyerekek. Persze biztos van kivétel, olyat is ismerek. De ha nem fogadja el, akkor maradhat még a tápszer, nem szabad erőltetni.

2009. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
A 3.vagyok.Ez így tökéletes!Én reggelire és vacsira tejpépet és tápszert adok(fele-fele arányban)mert a tápszert már unja,így viszont jó,és mindig más íze van.Azért írtam,h nézd meg mi van ráírva,mert az összetevők százalékos aránya sem mindegy.Én már nem veszek Kecskeméti kaját,mert szinte mindegyikben van plusz cukor.A Hipp,Nestlé,Univer elég jók.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A tápszert csak reggelire és vacsorára célszerű adni, ha már beállt a tízórai, ebéd, uzsonna rendszere. Ezen kívül én akkor is adtam, ha vmelyik étkezésnél nem evett csak nagyon keveset.
2009. jan. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En általában fozok, néha nagyobb adagot - ezt vagy két napra, vagy lefagyasztom. De eszunk uveges babakaját is - foleg ha kevesebb idom van, vagy nem vagyunk otthon délben, vagy mondjuk a változatosság kedvéért (pl. pulykahus, sutotok - nemigen van itthon) Tobbfajta bébiétel viszont nagyon pépesített, én ezt tartom hátrányának. (Mi már otthon darabosat eszunk). Egyébként szerintem idovel megszeretheti a babád az új ízeket, meg kell neki szokni, nálunk is így volt, így egy darabig fél dl tápszerrel fejeztunk be minden étkezést. A www. kismamablog.hu-n van egy letoltheto szakácskony, nekunk nagyon bejott, otletes, az elején sokat használtam. Sok sikert!
2009. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!