Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után milyen sűrűn...

1 éves kor után milyen sűrűn jártok a védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Lányom lassan 14 hónapos lesz és szeretném levinni méretni a védőnőhöz, csak nem tudom nem túlzás-e? A védőnőm amúgy kezdettől lesz@r minket, soha nem hívott fel és csak akkor volt nálunk, mikor megszületett a Lányom...
2010. okt. 22. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én havonta viszem.

2010. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sose vittem egyiket se. Minek vinném? a dokinál tanácsadáson megmérik, a doki elmondja, amit az etetésről, bármiről tudnom kell.

HA meg akarod mérni, akkor azt egy mérleggel megteheted.

2010. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ha le se...ahogy írod :(, akkor tényleg maximum annyiban használható a védőnő, hogy ha nektek nincs mérlegetek, ott meg van, akkor le tudod méretni.

De amúgy elvileg a 15 hós és 18 hós oltás előtt még ki kéne menjen meglátogatni titeket.

Egy védőnő

2010. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második: örülök, hogy neked ilyen jó orvosod és védőnőd van, nekem nem. Mérlegem meg nincs otthon, ezért kérdeztem, hogy ki hogy szokta?

Köszi a válaszokat!

2010. okt. 22. 15:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Védőnőnek: ki kéne jönnie?? Direkt nem hívtam fel az 1 éves státusz óta, gondoltam csak érdekli, mi van a Lányommal? Jól esett volna, de lehet az sem tűnne fel neki, ha nem mennénk többet. Pedig az 1 év alatt kb. 3* hívtam, tehát tényleg nem zaklatom!
2010. okt. 22. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért? Talán nekem kéne vinnem a védőnőhöz? Neki az a dolga, hogy házhoz menjen.

Mérni az orvos szokta, a státusz vizsgálatokon.

És a doki+védőnő két külön városban van.


Figyelj, ha te úgy látod, hogy szépen fejlődik, gyarapodik, már tök felesleges méretni. Ennyi idősen már annyira másképpen nőnek a picik. Van, hogy hízni sem híznak, mert annyit mozognak.

2010. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, neki kéne kimenni látogatni, vagy behívni a tanácsadóba titeket legalább. Ennek akkor is így kéne lennie, ha a gyerekorvosod máshol van, és máshova jártok.
2010. okt. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 év felett évente kell, illetve van 15 hónapos oltás még. De mi szükséged a védőnőre? Mérni otthon is tudod. Ha kérdésed van tudod az elérhetőségeit, most mennyivel lennél előbbre ha hetente menne hozzád, meg telefonálgatna. Gondolom vannak problémás esetek a körzetében, elég azokkal bajlódnia.
2010. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves kor után a 15 hónapos oltásra kell vinni először, ilyenkor már nem kell havonta menni.

Persze, ha kíváncsi vagy bármire és ahogy írod, nincs mérlegetek, akkor nyugodtan menj el a tanácsadásra.


A mi védőnőnk is három hónapos korában látta utoljára a kisfiamat (most 11 hónapos). Mi minden hónapban megyünk tanácsadásra, de nálunk ez úgy működik, hogy ilyenkor a gyerekorvoshoz kell vinni, ott vannak a védőnők is és megnézi a doki, a védőnők meg lemérik, kitöltik a kiskönyvet stb. Itt rendszerint "idegen" védőnők foglalkoztak a gyermekemmel (is), mivel a miénk soha nem volt ott...

Én úgy tudom egyébként, hogy a védőnőnek meg rendszeresen látogatnia kellene a babákat (legalábbis felénk ez a szokás), csak hát valamelyik védőnő megy, valaki meg nem. Nekem mindenesetre nem hiányzott.

2010. okt. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!