Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valamit csinálni egy...

Lehet valamit csinálni egy két hetes körüli babával az esti (5től kb 8ig) tartó nyűgös időszakban?

Figyelt kérdés

Napközben sűrűn(2 óránként)eszik mert sárga még:(. Ilyenkor végig ébren van, bömböl- nézeget- bömböl. Talán majd ha mehetünk sétálni a levegőre jobb lesz?

Egyáltalán mennyit"lehet" ébren ennyi idősen? Kell vele már "játszani"? Vagy szÍnes forgó bigyó az ágyához?


2010. okt. 21. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ölbe lehet venni, sétálni vele. Hordozókendő megkönnyíti ezt az időszakot, mert szabad marad a két kezed. (Elölre könny megkötni.)


A forgó bigyó jó ötlet, de igazán a babák 2 hónapos korukban kezdik el nézegetni a tárgyakat. Addig maximum a zenéje kötheti le őket.

2010. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az első 2-3 hónapoban nagyon bevált a hordozókendő erre az időszakra (este). volt h apa is magára kötötte, és nagyon élvezte :) Pár percig sétáltunk vele így a lakásban, vagy gimnasztikai labdán ringattuk, és aludt egy picit.
2010. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2 hetes baba még nem igazán lát, csak a fényeket és árnyékokat, téged is még csak hang alapján ismer fel, ezért a játékokkal nagyon nem tud még mit kezdeni. Inkább beszélj hozzá, szeretgesd neki még erre nagy szüksége van, idegen a kinti világ Te vagy egy biztos pont a számára. A levegőzés mindenféle képpen jó lesz majd általában az elnyomja a babákat az én kislányom is jókat alszik kinn. Ennyi idősen minimálisat vannak fenn általában, főleg hogy írtad hogy még sárga mi is besárgultunk de ő akkor szinte mindig aludt állítólag attól aluszékonyabbak a babák.
2010. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és lemaradt... Ha mindennap 5-8-ig tart a nyűglődés elképzelhető hogy a hasa fáj... Arra Infacol nekünk jó volt, de van akinek az Espumisan vált be és van akinek az édeskömény baba tea.
2010. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem tudom, a hasával kapcsolatban: nem látok olyan jeleket, amikről azt mondják, jellemzőek, mint pl. hogy "tekereg", feszÍti magát. Persze attól lehet(?) ez a baj. És az Infacolt szabadon lehet adni? Nem lehet baja ha kipróbáljuk annak ellenére, hogy nincs baja a hasának? Kell erről vajon szólni a doktornőnek?

2010. okt. 21. 22:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy 2 hetes baba 3 órát van ébren egyfolytában? Ez nagyon sok! Szerintem egyértelmű, hogy miért nyűgös: álmos. Ennyi. Vagy altasd mégegyszer az esti előtt, vagy fektesd le korábban. Ennyi idősen még max fél-1 órát szoktak ébren lenni.
2010. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az Infacol hatóanyaga nem szívódik fel a belekben, nem így működik, hanem fizikailahg. Espumisan dettó. A tekergés, feszítés, homorítás inkább refluxos tünet. A hasfájós baba evés/szopi közben tekereg és emelgeti a lábát.


Illetve van még a hasfájós sírás, ami mögött nincs valós hasfájás. A délutáni-esti, csilapíthatatlan, látszólag indokolatlan sírást nevezik így.


Na, most jól összezavartalak. :-)

2010. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az Infacol-t akár minden evés előtt adhatod neki én pl adtam is. Nem lesz neki baja ha adod és mégse a hasa a baj max jobban megy tőle a szél. Abban is lehet valami amit az álmosságról írt az egyik hozzászóló, próbáld meg altatni. Pl én kb ilyen idősen jöttem rá a lányomnál, hogy nem szeret hanyatt aludni és azért sírt, azóta is hason alvó...
2010. okt. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Huhh! Szegénykém ha simán álmos akkor miért nem alszik el annak ellenére, hogy ringatjuk, Apa hasán, én hasamon(bőrkontakt és miegymás)...A hason altatás eszembe jutott csak azt mondták, még ne. De tulajdon képpen miért is ne?! Kipróbáljuk ma:) Aztán ha semmi változás, meghatjtjuk a szeleket:)

Köszönöm az ötleteket!

2010. okt. 22. 11:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Én írtam a kevés alvást. Nekem 5 napos kora óta hason alszik, cirkusz volt, mikor háton akartam altatni, pedig előtte evett, és csak így hajlandó azóta is elaludni.

Amúgy nem akarlak megijeszteni, de ha esetleg bukik, akkor még célszerűbb hason altatni, mert háton meg is fulladhat tőle.

2010. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!