Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának mennyit...

2 hónapos babának mennyit kéne ennie?

Figyelt kérdés
Női tejet kap, most 4860g 2 hónapos. 6x eszik 90-120ml között. Az éjszakát végig alussza, nyugodt baba. De elvileg ez kb a minimum amit megkéne ennie. Ma 580ml-t evett egész nap. Nemtudok bele többet erőltetni. Kb hetente 100-170g-ot hízik. De ezen a héten 3 napig stagnált a súlya, majd csak 20grammot hízott. Mondjuk most nőt. Keltsem éjszaka is hogy egyen? Hogy többet egyen? Bekattanok már hogy folyton azon agyalok eleget eszik e. 3 orankent eszik nappal.

2023. dec. 17. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Női tej? Anyatejes, szoptatott? Ha nem éhes, nyugodt, akkor nincs gond, eszik, amennyire szükség van. Nincs értelme méregetni, mennyit eszik, mert az anyatej tápértéke nem egyforma. Nincs olyan, hogy minimum ennyit vagy annyit egyen.

Ha nem lenne jóllakva, sírna. De jelzi, hogy elég, szóval ez nem áll fenn.

2023. dec. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az én tejemet kapja, hanem másét cumisüvegből. Nekem sajna nincs tejem. Ezt női tejnek hívják. Kb 10 perc alatt kiszívja ami neki jólesik adagot, utána jó kedvű, vigyorog, nevet. Mostanában kezdett többet fennlenni és rúg kapál egész nap, meg gügyög. Erre is gondoltam, hogy sokat mozog, ezért nem hizott annyit. A tej biztos hogy jó zsíros, mert rengeteg zsír van rajta, és a másik anyuka babája is szépen fejlődik tőle
2023. dec. 17. 23:24
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

"Bekattanok már hogy folyton azon agyalok eleget eszik e."


Nem vagy normális, állj már le. A gyerek fejlődik megfelelően, nem ord8tja át a napot, hogy éhes. Nem kér többet enni, te meg tömnéd szerencsétlent.

2023. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de olvastam hogy testsúly kilogrammonként 120 a minimim, 150 a maximum. 4,9×120 588 4,9x150 735. Tehát 588-735 kozott kéne egy nap ennie. Ő meg kb 580-nál többet nem eszik.
2023. dec. 18. 07:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Amig jokedvu, nem nyugos, mozog, van kakis es pisis pelenka, nem szaraz a bore, nincs beesve a kutacsa, nem tul aluszekony, a sulya gyarapszik addig NINCS GOND. Eszik, amennyi neki jol esik.
2023. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem olvassa az ajánlást, annyit eszik, amennyit igényel.

A hízása is teljesen jó.


Keress szakembert, szükséged van rá.

2023. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem liba hogy tömjed meg hízlaljad🤦🤦🤦

Te is annyit eszel ami jól esik nem? Hízik, fejlődik, vidám. Ennyi. Nem egyformák a gyerekek. Nem egyformán híznak/nőnek. Minek méregeted állandóan?

2023. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szoptatott babám van, a csecsemen meg nincs ml kijelző, tehát amióta megszületett, halvány dunsztom sincs mennyit eszik egy egy alkalommal, de mivel folyamatosan hízik, nő, pisil és kakil és jól fejlődik, le is tojom.

A babák nem egyformák, a tied is eszik, amennyi jól esik neki. Még a donortej sem egységes, abból is biztos van, amelyik vizesebb/zsírosabb. Szerintem amíg rendben fejlődik, ne törődj vele mennyit eszik.

2023. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8!


"a csecsemen meg nincs ml kijelző, tehát amióta megszületett, halvány dunsztom sincs mennyit eszik egy egy alkalommal"


Tetszett,és igaz is. 2 évig szoptattam a lányom. 1x sem mértem meg. Nekem sem volt fogalmam sem,mennyit szopott. Amennyi neki kellett,annyit.

2023. dec. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a lányom, SOHA nem mértem, mennyit eszik. Hozzátaplálasnál se. Akkor került mérlegre, ha státusz, vagy oltás volt.

Ha van pisi-kaki, jó a kedve, gyarapodik, nem kell görcsölni azon, mennyit eszik.

2023. dec. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!