Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha harap a 3...

Mit csináljak, ha harap a 3 hónaposom?

Figyelt kérdés
Szerintem most van növekedési ugrása, egész nap szopizik, csak úgy hajlandó aludni is (pedig máskor alszik nélküle). És ezzel egyidőben, fogalmam sincs miért, harapni kezdett. Ráadásul elkezdett kibújni az alsó 2 foga is, még csak a hegye van kint, de félek, hogy mi lesz, ha a többi is kijön. Néha ráharap a mellemre és csak úgy tartogatja a szájában szorítva, nem is szopizik. Ezt miért csinálja? Én mit tudok csinálni ezzel? Ilyen pici baba még nem tudja összekötni, ha mondom neki, hogy nem szabad és elveszem tőle, ugye? Vagy próbáljam azt? Köszi, ha tudsz segíteni!
2023. dec. 15. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Azért harap, mert jön a foga. Kend be neki valamivel (dologel, dentinox vagy más hasonló). És igen, ha következetesen mindig elveszed tőle a melled, ha harap, akkor ügyesen megtanulja, hogy nem szabad.
2023. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vedd el a melled azonnal. Kisujjaddal megszünteted a vákuumot,és mondod határozott hangon,hogy ez anyának fáj nagyon,ne harapjon,nem szabad. És a száját tátsa nagyra. Nyugodt de határozott hangon.

Megtanulják gyorsan.

Én 2 évig szoptattam, átmentem ezen. Ráadásul az én lányom auti,nehezebben is megy át az információ,ha épp el van varázsolva. De még ő is megértette. Csak légy kitartó!

2023. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! Azt hittem, hogy ilyen picin esélytelen megtanítani. Lehet, hogy tényleg a foga fáj, nem hittem először, mert már áttört egy ideje, és a lányomnak utána már nem fájt, de határozottan nyugodtabb lett Dentinoxszal. Viszont így is harap. Megpróbálom megnevelni a kisembert. :D
2023. dec. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!