Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honaposom majdnem kimaszik...

14 honaposom majdnem kimaszik a kisagybol, jarokabol. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Rendes szabvany meretu kisagy es jaroka a konyhaban , felkapaszkodk, es par centi kell, hogy kiforduljon belole. Semmi jatek, parna, takaro nincs benne amire ra tud allni.

Szinte felek otthagyni , pedig kell foznom, wcre mennem, takaritanom , egyedul nevelem, semmi segitsegem.


2016. aug. 12. 00:13
 1/4 Eszter76 ***** válasza:

Nem nagyon tudsz mit csinálni - pillanatok alatt ki fog mászni. Inkább szerelj ki 2 rácsot (a legtöbb kiságyból kivehető), mert még mindig jobb, ha ott megy ki, biztonságosan, mint ha leesik a tetejéről.

Az én 13 és fél hónaposom lábasokat és dobozokat rámol a konyhában, amíg főzök vagy ott téblábol körülöttem. Meg kell tanítani, hogy a forró sütőhöz, tűzhely gombjaihoz nem nyúlhat és nem lesz baj. Takarítás, főzés stb. ha lassabb is gyerekkel együtt, de valahogy meg kell oldani - az enyém jön a porszívó után is.

A WC-re menés más kérdés. Ha nem szeretnéd magaddal vinni, és épp nem alszik, akkor annyi időre kösd be az etetőszékbe vagy a babakocsiba.

Az enyémet néha mosogatás alatt is beültetem az etetőszékbe - tízórait pl. (gyümölcsdarabkák) egyedül eszi, közben én simán tudok mosogatni, ő meg ott van velem.

Kitartás! :-)

2016. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi!

Igen, en is vinnem magammal, de olyan, hogy mindig rajtam csimpaszkodik, nem biztonsagos ugy fozni sem, pedig nagyon egyszeru eteleket csinalok. Az etetoszek bevalik egy darabig.

Ami meg gond, hogy a mosogep kint van a mosokonyhaban, az udvaron keresztul kell menni, addig nem tudom hol hagyni, oda bem vinnem, mert nekem volt balesetem , hogy a szemembe froccsent a folyekony mososzer, surgossegi osztaly es szemeszhez jaras lett belole.


De a babakocsi jo otlet, max belekotom addig abba.

2016. aug. 12. 00:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Én addig a pár hétig amíg esős-kelős volt én bébikompba tettem míg wc-re mentem meg ilyesmi, tudom, hogy nem egészséges, de napi 3-szor 15 perc igazán nem árt. Abban elmászkált és baja sem esett. Egyébként mitől félsz? Mert minden veszélyt el lehet hárítani szekrényzárakkal, élvédőkkel és hasonlókkal.
2016. aug. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni de ez kesobb csak rosszabb lesz ám, ha már járni fog egyedul, jonni menni, plusz dacbol sehop nem marad majd meg :) ne féltsd ennyire. Figyelj oda ha korulotted van, ami veszelyes lehet pakold el, de azert egy fazek a tuzhelyen nem ez a kategoria :)vagy egy flakon mososzer..es adj neki olyan dolgokat amik lekotik..mutasd meg neki hogy kell "rajzolni", puzzlezni - 4,6 darabossal, szerepjatekozni stb az en lanyom ennyi idosen kezdte ezeket, es eleg jol el is volt egyedul. Ennyi idose vettem meg neki a kis asztalkajat szekkel, zsirkretaval, fuzettel, jol elmaszatolt..vagy odaadtam neki felnott dolgokat: sakk keszlet, kartyapakli, nagyon szerette rakosgatni a megunt jatekai helyett..mja es a muanyag allatok - na azokkal is ekkortajt kezdte a jatekot. De meg kell neki mutatni mit csinaljon veluk...ne csak ugy lerakd ..tudom egyedul neveled, de pl nekem sincs a ferjem otthon napkozben, hazimunkat egyaltalan nem vegez, bevasarolni es en jarok, szoval ismerem a helyzeted, sot en emellett 3 emberre kell fozzek ;)
2016. aug. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!