Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos (hetes) korában...

Hány hónapos (hetes) korában fordult babád a hátáról a hasára?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

tényleg minden baba más, mert nekem az első kisfiam 2.5hósan hasáról hátára, majd 3hósan hasról hátra forgott.

Második kisfiam meg már 4.5hós és még nem tudja egyiket sem. Ő nagyon picinek született, és iszonyat gyorsan nő- dévényeshez járunk vele, kicsit lazíjta az izmait, mert a gyors növés miatt nagyon feszes a hátában az izomzat és ezért képtelen forogni még. Pedig már csinálná - látszik a mozdulatain- kezd oldalra forogni, és egyszer csak megáll és hátrafeszül C betűbe. De amióta járunk vele tornázni már egyre jobban megy neki.

nem kell sitetteni őket. pl a nagyobbik fiam aki 4hósan már a forudlás után kúszott, csak 8hósan ült fel, és egy éves kora után tette meg az első lépéseit. Viszont a kis unokatesónk aki 5hósan kezdett el forogni 11hósan már biztonságosan járt. Egyik egyszer begyorsít a fejlődésbe, utána kicsit lemarad- nem sok jelentősége van, ők tudják mikor mit tudnak csinálni.

Peresze azért a jelzésértékű eltéréseket figyelni kell.

jó babázást.

2010. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
az én fiem 4 hós múlt, és egyik sem megy :( hasról hátra, már dühében volt , de az nem az igazi, mert azóta sem :(
2010. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos volt kb mikor először hasra fordult,csinálta pár napig,aztán semmi.Kb 2 hete kezdte megint,de pár napja csinálja állandóan,még a fürdőkádban is hasra fordul:-)A hátára viszont 2 napja fordul vissza,de csak párszor csinálta még.Most 5,5 hós.Ne aggódj rájön hamarosan.
2010. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 7 hónapos korában kezdte a forgásokat, de egy hónapig csak elvétve csinálta hetente egyszer-kétszer. 8 hónapos korában indult be. 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan ülni, most 11 hós múlt, és most kezd mászni. Nem fog egy évesen járni, de ez nem baj, kb. másfél éves koráig még egyáltalán nem kóros, ha nem indul el. Persze járunk vele tornára, 3 hós kora óta hetente, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy torna nélkül másképp fejlődött volna. Állítólag én is másfél évesen kezdtem járni, pedig nem hordtak tornára. Nem mondom, hogy a mi esetünk átlagos, de abban biztos vagyok, hogy a későbbiekben semmilyen kihatása nem lesz annak, hogy pár hónappal később kezdte a dolgokat, mint az átlag. Szóval szerintem 3 és fél hósan még bőven nincs miért izgulnod.
2010. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jövő héten lesz 6 hónapos, 4 hónaposan 3-szor átfordult hasról hátra, azóta semmi. Hasról hátra még csak 2-szer fordult és azóta sem semmi. Nálunk is vannak előzmények, enyhe nyaki-háti hypotóniája van/volt, Dévény féle gyógytornát kaptunk mi is. Éppen a múlt héten mondta a gyógytornász, hogy szünetet tartunk, mert a fiam tud fordulni, csak lusti. A lábát húzza, el is fordul oldalra, aztán megunja a dolgot és puff vissza hátra. Az előzmények miatt aggódom egy kicsit én is, de a védőnő is, a gyógytornász is azt mondja ne aggódjak.
2010. okt. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!