Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos (hetes) korában...

Hány hónapos (hetes) korában fordult babád a hátáról a hasára?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt, mikor először sikerült neki. Eleinte azt hittem, azért, mert lejt az ágy :)) Aztán már a szőnyegen is csinálta, úgyhogy kiderült, hogy tényleg tudja :)
2010. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3.5 hós korában.De miért kérded?
2010. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2.5, most 5 hónapos és elkezdte a kúszást.minden baba máskor csinálja!
2010. okt. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert az én 3.5 hónaposom még nem csinálja, vannak előzmények vagy csak egyik napról a másikra tudják?
2010. okt. 21. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:
szia.az én babám 4 honapos volt amikorra meg fordult a hasárol a hátára, 4 és fél honapos volt mikor a hátárol a hasára fordult. most 5 hos és kuszik! nem minden baba egyforma.
2010. okt. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
előző vok. én is megvoltam ijedve hogy az én babám miért nem csinálja, aztán mondta a doki hogy 6 honapos koráig kell, és ha akkor sem, aztán van gond! de remélem nem lesz ilyen!!!
2010. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mivel minden baba máshogy fejlődik, nem gond, ha egyik korábban, a másik meg később csinál bizonyos dolgokat. Különben az "átlag babák" fél éves koruk körül tudnak megfordulni. Általában nem sok előzmény van, esetleg az, hogy az oldalára tud fordulni vagy a lábával próbál oldalra lendülni. Mivel nem sok előzmény, fordulásra utaló jel van, így sok baba épp emiatt esik le pl. az ágyról... anyuka nyugodtan ott hagyja, mert még úgysem forog... a kicsi meg bebizonyítja, hogy mégis :)
2010. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kislányom 6,5 hónapos. Hasról hátra kb 3 hete kezdett el forogni. De mivel nagyon hátrafeszíti a fejét, ezért koccant a padlón, megijedt, így abba is hagyta. Most gyógytornára járunk vele. A gyógytornász szerint semmi baj nincs vele, csak később kezd mozogni.

Tényleg minden baba más. Közhelynek hangzik, de igaz.

2010. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pár nap híján 5 hónapos volt. Most, egy hónap múlva már pörög-forog, kúszik. Ne siettesd. :)
2010. okt. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem (fiú) 5.5 hósan fordult meg először, 2 hét múlva visszafelé, azután kúszott, aztán olyan 7-8 hósan kezdett mászni,8 hósan ült fel, 9 hósan állt fel és csak 14 hós volt mire elindult.

A lányom teljesen más típus, ő 2 és fél hós volt mikor már megfordult, 1 héttel később már a másik irányba is (tehát hasról hátra fura mert a nagykönyv szerint ez a könnyebb) 5 hósan kúszott, 6 hósan már mászott, akkor fel is ült egyedül, 7 hósan már állt és oldalazva lépegetett most 10 hónapos és 3 napja elindult egyedül. Nem egyformák ebben se a gyerekek, a tied semmivel sincs elkésve.

Meg aztán az is lehet hogy majd csak 1 hónap múlva fordul meg viszont utána meg begyorsít :) Bármi elképzelhető. Aggódnod még nem kell, az tuti.

2010. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!