Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám sokszor tekereg...

3 hetes babám sokszor tekereg evés közben, de közben meg nem mindig eszi meg az “adagjât”. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

3300g-mal született, most 3600 g. 3 hetes pontban.

Kb 70-80 ml között kellene ennie etetésenként a testsúlykilógrammot és az evések számár nézve kb.

Főleg tápszeres, de kap vmi anyatejet is.

A legfőbb bajom az, hogy gyakran (napi 4-5x is) tök nehez megetetni vele egy adagot, (ami eleve is sokszor csak 60ml körül van) mert evés közben kezd tekeregni, mérges lesz és kitolja a cumisüveget.

Hiába büfiztetem, ha kijön-ha nem onnantól hogy ezt elkezdi kínszenvedés az etetés. Ráhagyni nem merem egy bizonyos mennyiség alatt, mert bár ha van is napközben 1–1 nem alvós időszaka, de nagyrészt eszik-alszik, sőt nekem kell legtöbbször ébreszteni is. Kifejezetten ritka, hogy nagyon reklamálna az evésért.

Amúgy pisi kakis pelus bőven megvan. Csak engem idegesít, hogy keveset eszik, azt is sokszor vergödve vagy hogy fogalmazzak és magatáól ritkán kel hogy éhes lenne. Ráadásul a védőnő szerint már magának kellett volna az adagjait emelni. Volt valaki aki igy volt. Ja és nagyon lassan is eszik sokszor. Pedig rácuppan (akár cicire akár üvegre) szívja is, de hamar elfárad, megunja, úgy kell noszogatni. Valaki volt így? Adjatok tippeket


2023. nov. 30. 06:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az igény szerinti tápszerezést
2023. nov. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess el vele, ez így nem mehet tovább.


Vagy szimplán fogadd el, hogy ő annyit eszik, amennyit igényel, és nem annyit, amennyit valaki, valahol kitalált. Bízz benne, tudja ő, mennyi az igénye.

2023. nov. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Te sem m8ndig ugyanannyit eszel. Én szoptattam és sose mértrm mennyit eszik, evett amennyit akart. Tekergett ő is egyébként. Pár hetes csak, persze hogy vergődik eves közben ,szegenykemnek kicsi a gyomra, a büfögés sem megy nekik rendesen. Nalunk majdnem 2 honapos volt amikor ugy rendesen tudott bufizni, meg pukizni, onnantol kezdve nem tekergett. Ja és a kis pociját is megterheli az emesztes.

Nem vagyok szakértő de ha állandoan tömöd , nem tudom időre eteted e , de persze hogy nem kér kaját. Szerrintem hagyni kéne hogy ő állítsa be magát.

2023. nov. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én igény szerint szoptattam,de soha nem néztem mennyit eszik a fiam.

Nem fejtem soha,mindig csak mellbol evett,és babamerlegem sem volt,hogy meregessem.

Tapszereseket is lehet igény szerint etetni

Javaslom ne meregesd mennyit eszik,csak hagyd rá,tudni fogja mikor és mennyire éhes

2023. nov. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose neztem mennyit es mikor kene ennie a kisfiamnak, tapszeres volt, de a mai napig se eszik idore.

Ehes, amikor ehes, eszik, amennyit eszik 🤷‍♀️

Ha hizik es van eleg pisis-kakis pelus, akkor minden oke. Hasfajas elofordulhat, de ez normalis.

Esetleg csereld le a cumifejet az uvegen nagyobbra, hatha ez is a baja.

2023. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-os vagyok, marmint ugy ertem, hogy a tankonyv szerint nem neztem, hogy mennyit kene ennie. Es ha kikevertem x adagot, de o kevesebbet vagy epp tobbet kert, nem estem ketsegbe :D
2023. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sok levegőt nyel és az feszíti a belsejét. Próbáld meg úgy büfiztetni, hogy csipkeded közben a hátát, attól elkezd tekeregni és közben kinyílik a gyomorszája, könnyebben kijön a levegő.
2023. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"evés közben kezd tekeregni, mérges lesz és kitolja a cumisüveget"


Nem éhes. Ő egy baba, nem gép, hogy megvan a fix fogyasztása.

2023. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogica0616 ***** válasza:
73%
3500 grammal született a lányom. Most 3 hetes és 3850 gramm. 7-8 alkalommal eszik kb 100 milit. Tehát 1 nap megeszik minimum 700 milit. Tankönyv szerint nem ehetne ennyit. Ha nem kapja meg sír és feszíti magát. ő büfizés előtt csinál úgy mit amit leirtál, kijön a büfi és eszik tovább. Szerintem hasonló a bajotok.
2023. nov. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!