Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt és fél hónapos a fiam,...

Öt és fél hónapos a fiam, anyatejes, megkezdtük a hozzátáplálást de nem megy. Esetleg korai még?

Figyelt kérdés
Teáskanálnyi mennyiségű almát sem eszik meg,rázza a hideg már a harmadik falat után,mit csináljak?Próbáljak más ételt?
2010. okt. 19. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

ne próbáld meg két hét múlva addig tej/ tápszer esetleg tejpép.

még nem érett rá..

2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

namégegyszer


ne.

próbáld meg később ....

2010. okt. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen tejpépre gondolsz?
2010. okt. 19. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, akkor nincs szüksége tejpépre, sőt, akár kiütéseket is okozhat. Anyatejes babának bőven elég tejalapú táplálék gyanánt az anyatej.


[link]

Próbálkozz egy-két hét múlva, esetleg más ízzel (krumpli, banán, cukkini, répa, barack), nem siettet senki. Az, hogy kitolja a szájából a falatot a nyelvével, egy csecsemőkori reflex, ami a fulladástól védi. Amíg ez el nem múlik, semmi értelme hozzátáplálni.

2010. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem sem akart semmit elfogadni öklendezett fújtatott az almától. Majd kipróbáltam a sütőtököt abból is a bébiételt és úgy hogy kevertem hozzá kicsi anyatejet, először 3 kanál anyatejhez tettem 1 kanál bébiételt, így kezdte el megszokni.Majd csökkentettem a tejet, növeltem a kaját, majd elkezdtem hozzárakni a saját készítésből, és más ízt(idáig alma, őszibarack)

Így már az almát is megeszi, de csak úgy ha megfőzöm pici vizbe, botmixerrel összeturmixolom, majd még szűröm átpasszírozom, kicsit macerás, de így nincs benne egy darabka sem csak pép, és így megeszi. Ha a darabkát megérzi öklendezik.

2010. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A babák válogatósak, nem biztos, hogy szereti az almát. En 4 hotol etetem, egyáltalán nem korai!!! Probáld inkább a körtét, az nem szokott olyan savanyu lenni, vagy az almát fözd meg gyengén enyhén ukros vizben. Sok sikert
2010. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszolat!Nem siettetem a dolgot csak félek ha elfogy a tejcsi mi lesz ha nem eszik semmit.
2010. okt. 20. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!