Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszócumit adtok a babátoknak...

Játszócumit adtok a babátoknak? 3 hetesek vagyunk. Én nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Pro és kontra
2010. okt. 19. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:

én is vettem de két év alatt kétszer volt a szájában.

ha nem kell a babának akkor kiköpi és el lehet tenni


nálam nincs olyan érv amivel meggyőzhetnélek hogy márpedig kell egy kicsinek a cumi.. majd Ő jelzi hogy kell-e neki.

2010. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 hós koráig cumizott kisfiam, ha nyűgös és fáradt volt. De ha még most is cumizna, az sem lenne gond.
2010. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon cumi ellenes voltam, aztán jött a hasfájós időszak és amikor nagyon fájt a pocak, bizony megnyugtatta a picurt. Sőt a bölcsőhalál ellen is ajánlják. És hihetetlen, de nem szokott rá még a fiam, most vagyunk 2 hónaposak, de ha nincs gondja, akkor kiköpi, öklendezik tőle, viszont ha nyűgös akkor nagyon szereti.
2010. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én adtam neki, vettem fogszabályzóst , kiköpte:) nem fogadta el, de nem akartam, hogy ne legyen cumija, mert a barátnőm lányának nem volt és az ujját szopta helyette, állandóan gennyes volt a kis ujja, és még hat évesen is szopta..én ezt el akartam kerülni, így vettem gyógyszertári csepp alakú cumit..nagyon gagyit..de azt imádta:)) viszont nem volt túl jó ötlet mert éjjel ha kiesett a szájából addig sírt amíg vissza nem dugtuk a szájába..volt olyan éjszaka ,hogy emiatt 15-ször kellett felkelni az etetésen kívül pluszba...a fogai szépek lettek, pedig riogattak, hogy szabálytalanul fognak nőni a cumi miatt, nálunk ez nem igazolódott. Második babát tervezünk és most meg vagyok lőve ,mert nem tudom mit tegyek, cumi vagy nem cumi?:)
2010. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem adtam neki. Olvastam is, hogy nem jó. Az egyik érv, ami tetszett, hogy elnyomod vele a kicsit, pedig ebben a korban az agyának serkentésre van szüksége.

nekem valahogy az volt vele az érzésem, hogy "bedugom vele a száját" , ha mondani akar valamit. Tudom, hogy az ő korukban még a mondás sírás, tehát igen zavaró lehet...

Végül a kisfiam cumi nélkül nőtt fel. Nem kellett elvennem tőle, leszoktassam róla. Örülök, hogy így alakult, bár lehet az elején nehezebb volt vele (nagyon sírós volt).

2010. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"mondás a sírás" ez igaz. viszont, ha nem éhes, nem szomjas, tiszta a pelenka, nem fázik, nincs melege, kézben van , a hasa se fáj, és mégis üvölt...az már nem mondás. ill. mondás, de azt jelenti, jajajajajjj nagyon fáradt vagyok de nem tudok elaludni ellazulni segítséééég! na én ilyenkor adtam neki cumit, ui. ilynekor a cici se kellett neki. és a cumikával nagyon jól elaludt.
2010. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap,amikor már csak a cicin aludt el-de ha kivettem a szájából üvöltött-akkor adtunk neki kétségbeesésünkben.10 perc alatt elaludt.Nem is tudom,ha ez ilyen egyszerű akkor nagy a kísértés.Viszont büntudatom van miatta.Napközben mindig ringatom és inkább felveszem.

Nagyon cumiellenes vagyok pedig...

2010. okt. 19. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Én adtam neki kb. 5 hónapos koráig használta aztán nem kellett neki.
2010. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ebből ekkora problémát! Ha megnyugszik tőle, valamiért jól esik neki, hadd cumizzon. Ha nem igényli, úgysem fogja elfogadni. Nagyon sok babánál látom, hogy eleinte, pár hónapig cumiznak, aztán gondolnak egyet, és nem kell nekik többet.

Ne aggódj, inkább örülj, ha ilyen könnyen "orvosolható" a probléma, sokan boldogok lennének, ha cumival meg tudnák oldani a sirós helyzetet!

2010. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!