Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az nagy baj, ha forgás után a...

Az nagy baj, ha forgás után a mászás jön egyből? (kúszás kimarad)

Figyelt kérdés
Most 5 és fél hónapos a kisfiam, kb. 2 hete négykézlábra állt, és így rugózik előre-hátra. Most már halad is valamit, de inkább hátrafelé...:) Már jóideje forog biztonsággal minden irányban oda-vissza, de a kúszással egyáltalán nem próbálkozott. Fontos "szint" a kúszás, vagy a mászással kiváltható? Tudom, nem kell szentírásnak venni a fejlődési táblázatokat, de a most 6 éves kislányom 6 hónaposan kezdte a kúszást és kb. 8 hónaposan váltott mászásra, ami akkor a "nagykönyv" szerint volt, sőt..
2010. okt. 18. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia az enémy nem kúszott, csak mászott. kiváltható, az a lényeg h valamelyik meglegyen.
2010. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam sem kúszott. Ő forogva közlekedett, és utána mászott.
2010. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

igen baj. Az agyi fejlődében sokat számít, hogy meglegyen a mozgásfejlődés minden lépcsője. Később tanulási nehézségeket okoz, ha valamelyik kimarad. Az agy ilyenkor, a mozgásfejlődés során éri el a megfelelő barázdáltságot.

De végül is nem baj, max nem kap Nobel díjat a gyereked:)

2010. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: kösz... Ha az utolsó mondatot nem tetted volna hozzá, még jóindulatú hozzászólásnak éreztem volna...
2010. okt. 18. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek két fia van, egyik sem kúszott, a védőnőnk azt mondta, hogy a mászás a fontos.
2010. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Abban igaza van az előzőnek, hogy a koordinált mozgáshoz minden lépcsőfoknak meg kell lennie, de az én gyerekem is rögtön mászott, én megkérdeztem a gyógytornászt, azt mondta, hogy a kúszás és a mászás egy szinten van, az egyáltalán nem baj, ha a kúszás kimarad.

A mászós babák okosak lesznek, mert szépen összehangolják az agyukat a kezükkel és a két agyfélteke működését. Simán lehet Nobel-díjas :))

2010. okt. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor az en babam mi lesz, ha nem kapna Nobel dijat???? Eddig meg se nem maszott, se nem kuszott, viszont felall mindenhol es kapaszkodva mar gyakorolja a lepeseket. Most 10 honapos.
2010. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem baj. A lényeg, hogy vagy a kúszás, vagy a mászás meglegyen, hogy a 2 agyfélteke rendesen fejlődjön. A lényeg mindkét mozgásformánál, hogy ellentétes kéz-láb munkát igényel. Ha ezt kúszásnál/mászásnál így csinálja, rendben fejlődik a kis agya.

Nekem a nagyobbik csak mászott, a kisebbik pedig csak kúszott. De helyesen, és azon van a hangsúly!

2010. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

14.06! Hát Nobel díjat te sem kapsz, te is kihagytad a kúszást??


Ne foglalkozz vele kedves kérdező, semmi gond nincs és még Nobel díjat is kaphat a gyerek, semmi köze hozzá a kúszásnak, ezek már akkora baromságok , hogy nem is tudok mit mondani rá!

2010. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem pont hogy kúszik, ha hátrafele halad, az enyémis így kúszott..
2010. okt. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!