Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó ha minnél tovább...

Miért jó ha minnél tovább szopizik?

Figyelt kérdés
Vagyis ha anyatejet kap, én még szoptatok de már 4 hós és tutira elkezdem a hozzátáplálást mert az első gyerekemmel is már 5 hósan csak reggel és este volt tejcsi, nappal már keményebb kajákat kapott! Úgy tudom a napi 0,5 liter meglegyen a tejcsi és kész!Mi ez az őrület a szoptatás körül?
2010. okt. 17. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ellenállóbb lesz az immunrendszere azoknak akiket tovább táplálnak anyatejjel
2010. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 20 hónapja szoptatok. 6 hósan kezdtem hozzátáplálni. Feleslegesnek tartottam hamarabb. 11 hós korára már mindent evett,(kivéve tej, méz) és kiváltottunk 3 szopit. Innen már vacsit is kapott.De a mai napig szopik elalvás előtt, a nappali előtt is, reggel és éjjel 1-2x. Az éjjeli inkább csak cumizás már, megnyugszik és alszik tovább. Engem nem zavar, ha ő még igényli, meg is kapja.
2010. okt. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
mert nem lessz olyan könnyen beteg mint egy tápszeres baba!!!
2010. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Eddig 2x volt enyhén náthás.
2010. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

A neten szoktam olvasgatni egy szervezet írásait,ami a szoptatást propagálja. Csakhogy átesnek a ló tulsó oldalára és sokan szentírásnak veszik,amit írnak.

A csecsemőnek valóban az anyatej a legjobb,legegészségesebb táplálék,de az orvosok véleménye szerint is az egészséges fejlődéshez már 4-5 hónapos kortól kell a gyümölcs,zöldség stb. is.

A legelrettentőbb anyukát pár hónapja olvastam ezen a fórumon: panaszkodott,hogy kevés a teje,de a 18 hónapos gyereke nem akar megenni semmit,mert eddig csak szopott.

Van aki vakon hisz annak,amit a neten olvas.

2010. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Aha kapirgálom már! A betegségek miatt amik ezalatt az 1-2 év alatt érik jobban védve lesz! De tulképpen hosszútávú hatása nincsen, sajna! Ahhoz 20 évig kellene szoptatni!
2010. okt. 17. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
A hosszú szoptatási idő alatt egész életére ellenállóbb lesz, nem csak arra az 1-2 évre míg szopik.
2010. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, lányom tápszeres (20 hós), eddig csak egy könnyű náthája volt, úgyhogy nem lehet általánositani, hogy a tápszeresek könnyebben lesznek betegek. Sógornőm fia anyatejes volt, sokáig szoptatta, soxor volt beteg. De ezt a kérdést már túlbeszéltük itt a fórumon (anyatej kontra tápszer), nem érdemes belemenni.
2010. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogy elfogad-e más kaját, vagy sem, az nem azon múlik, hogy mikor kezdted a hozzátáplálást, ez egy nagy marhaság.

1. gyerekemnél elkezdtem 4 hónapos korban. A gyümölcsökig eljutottunk, főzelék semmi. Ha jött a foga, még 1,5 évesen is csak szopott, kínálhattam én bármivel. Akinek jól eszik a gyereke, az ezt el sem tudja képzelni. Anyu is mondta, hogy nem hiszi el, hogy nem eszik, majd ő megeteti, csak vigyem el hozzá. Hát, nála még annyit sem evett, mint velem. 1,5 éves koráig max egy fél üveg babakaját evett meg, de csak a gyümölcsöset. Az orvos szerint nem baj, jól fejlődött, és a vérképe is rendben volt.

2. gyerekemet 5 hónaposan kezdtem el etetni, most a főzelékkel kezdtem, mert hátha az volt a baj. Sárgarépa, sütőtök megy, semmi más, na megy a gyümölcs. De ő is inkább szopik. Az orvos azt mondta, hogy a jól szopó babák általában nehezebben hozzátáplálhatók, ne ijedjek meg. Az anyatej fontos nekik, abban még semmi káros anyag nincs. Ha elvan vele, minek erőltetni egyebet?

Ja, és most ledöntött bennünket egy csúnya vírus, a családban mindenki 3 napig 39 fokos lázzal fetrengett. A kisfiamnak egy kicsit folyt az orra, és ennyivel megúszta.

Szerintem ez elég meggyőző érv az anyatej mellett. Most 8 hónapos, remélem minél tovább szoptathatom.

2010. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva tapasztalom az én gyerekeim hat hónapos korukig csak anyatejet kaptak, majd szoptattam még másfél éves illetve majd két éves korukig és szinte mindent megesznek- zöldséget, gyümölcsöt, levest, főzeléket, halat, húst stb És a tápszeres babáknál tapasztaltam, hogy válogatnak nem esznek meg mindent illetve csak keveset.


A másik dolog az én tapasztalatom, hogy az én kisfiam, akinek gyakorlatilag veleszületett immunhiányos (nincsenek immunsejtjei illetve alig) ugyan beteg szeptembertől áprilisig folyamatosan, de ez kimerül köhögésben, orrfolyásban. Az immunológus nem akarta elhinni, hogy nem volt még arcüreggyulladása, tüszősmandula gyulladása, torokgyulladása, fülgyulladása. Sőt a Calici vírus kb 2 órára döntötte le a lábáról a Rota még ennyit sem. Ja és azt mondták, különösen vigyázzak a higiéniára, mert a nyálkahártya és a gyomorvédő akármik is hiányoznak- ehhez képest ő az ujját szopja, hát el lehet képzelni mi baktériumot, koszt bevisz a szájába, mert rászólok, ugyan kiveszi a szájából de előbb akkor is bekapja. És semmi hasmenés, hányás.

És biztos vagyok benne, hogy ez a szoptatásnak köszönhető, mert így addig is amíg megerősődőtt a saját immunrendszere az én sejtjeim védték őt.


Mondjuk én nem az anyatej "hiányban" látom a problémát, hanem a keményebb kajákban. Mert sosem lehet tudni, a keményebb kaják nem rögtön jönnek ki, hanem évek évtizedek kellenek hozzá. És nem tudhatod, hogy mi tette tönkre a bélrendszerét, veséjét, máját. Mert azért strapabíró szervekről van szó, amik nem dobják be azonnal a törölközőt de előbb utóbb igen. Vagy épp akkor amikor a legnagyobb szükség lenne rájuk, mert ezek tökéletesen, tünetmentesen működnek úgy kb 10%-os állapotban is, de amikor szükség lenne, hogy 100%-on teljesítsenek, akkor van a gond. És lehet egy szimpla vesegyulladás- amin más pár hét alatt túl van, neki kilővi a veséjét és dialízis vagy átültetés. Sose tudhatod, és most mi értelme van kockáztatni? Attól biztos nem lesz baja, ha nem kezdesz el 5 hónaposan keményebb kajákat adni neki. Hanem szépen sorban.

2010. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!