Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó ha minnél tovább...

Miért jó ha minnél tovább szopizik?

Figyelt kérdés
Vagyis ha anyatejet kap, én még szoptatok de már 4 hós és tutira elkezdem a hozzátáplálást mert az első gyerekemmel is már 5 hósan csak reggel és este volt tejcsi, nappal már keményebb kajákat kapott! Úgy tudom a napi 0,5 liter meglegyen a tejcsi és kész!Mi ez az őrület a szoptatás körül?
2010. okt. 17. 21:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahogy írták már előttem, nem érdemes belemenni a tápszer kontra anyatej vitába. De egy példa: ismerős kisfia 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, sokáig szopizott hozzátáplálás mellett, most 2 éves, és még nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna valami baja. Vagy nátha, vagy torokgyuszi, vagy mandulagyuszi, stb.

Az én kisfiam csak 5 hónapos koráig szopizott (sajnos addig sem sokat), és kezdettől fogva tápszert kapott nagyobb részben, és 11 hónaposan volt először egy kis náthája, mert elmentünk egy szállodába, ahol rohadt hideg volt, ugyanis nem fűtöttek. Szóval erről ennyit, hogy az anyatej tuti védettséget ad...

EZ PUSZTÁN GENETIKA!!!

2010. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat illetve kettő:

Senki sehol soha nem mondta az anyatej tuti védettséget ad! És a kérdés különben NEM anyatej-tápszer, hanem korának megfelelő táplálék (anyatej, tápszer, tejpép)kontra hozzátáplálás KEMÉNYEBB kajákkal- gondolom nem a reszelt alma leve a keményebb kaja. És gyanítom a szoptatást sem tápszerre gondolja cserélni anyuka, mert 4 hónapos lett a baba.


A másik meg kérdező, mert annyira okos hozzászólásnak gondolod, de inkább a tájékozatlanságodról árulkodik, nem kell 20 évig szoptatni, hogy védett legyen, mert igazándiból két éves korára beindul az immunrendszer, aminek kialakulása 5-6 éves korra befejeződik. Ezután a kor után már az immunhiányos gyerekek sem szoktak betegek lenni. Felnőttek meg egyáltalán nem. De az biztos nincs, mint oviban 1 hét ovi, aztán 2 hét betegség- még aki gyerekkorában ennyire beteges volt, általános iskolára kinővi, középiskolásként-felnőttként pedig nem is betegek az emberek. Én kétszer voltam a felnőtt orvosnál- jogsit csináltattam, meg amikor terhes voltam. A gyerekorvosom mai napig emlékszik rám, pedig több, mint 20 éve jártam nála utoljára, nyilván nem azért mert sose látott 14 éves koromig.

2010. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Mi ez az őrület a szoptatás körül?"


Én meg azt nem értem, mi ez az őrület a hozzátáplálás körül? Minek úgy rohanni?


Javaslom olvasásra: [link]

A kizárólag anyatejjel táplált babák belének PH-értéke alacsonyabb, s ez a savas környezet kedvez a hasznos baktériumok (Lactobacillus bifidus) jelenlétének. A szilárd ételek bevezetése zavart okoz a bélflórában, az enterococcusok és az enterobaktériumok száma jelentõsen emelkedni kezd.

Fontos tudni: az elsõ életévben nem a szoptatást helyettesítjük az egyéb táplálékkal, tehát a szilárd étel bevezetése nem egyenlõ az elválasztással. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint a szoptatás legalább kétéves korig javasolt, de ideális esetben addig folytatódik, amíg a kisbaba magától abbahagyja.



Az ellen meg, hogy a második babáddal ne csak reggel és este legyen tejcsi 5 hónapos korában, lehet tenni, ha akarod. Pl lehet hívni szaksegítséget, szoptatási tanácsadót. Olcsóbb, mint egyhavi tápszer ára, szóval kifizetődik.

2010. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!