Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell "bemutatni" az...

Hogyan kell "bemutatni" az újszülöttet a nagyobb testvérének, miután hazajöttünk a kórházból?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy viselte a nagyobb a találkozást?

Nálunk 16-17 hónapos lesz a nagyobbik, amikor hazajövünk.


2010. okt. 15. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden nap behozta egy fél órára a 14 hónapos lányomat a férjem. Kint volt velünk a pici is, így ő is láthatta. Ilyenkor mondogattuk neki, hogy ott a tesója, de nem igazán érdekelte. Mikor hazamentünk, egész egyszerűen természetesen viselkedtünk, beköltözött a közös szobájukba a kistesó. A bútorai már jóval előtte bent voltak, így csak egy személy volt a változás. Mindent, ami új volt (pl. szoptatás) elmagyaráztunk neki, de igazából teljesen természetesnek vette, nem okozott gondot neki. Szerintem fő a természetesség, a nyugalom, a kiegyensúlyozottság és mindent el kell magyarázni a nagy testvérnek. Nem kell a nagy műsor, és akkor nem műsorozik ő sem.
2010. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

borzalmasan:S

lerántotta róla a takarót és meghúzta a haját:(

1hetes a pici

a "nagy" 15hós.

2010. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk épp az a szerencsés helyzet van, hogy a hugom most szült és 2 hónapos már a kisbaba. A lányomnak mondtuk, hogy neki is lesz hamarosan ilyen picike édes kistesója, de folyton azt mondta hogy nem akarja.

Most viszont mióta megszületett az unokatesó és az én hasam meg egyre nagyobb már mindig róla beszél.

Reggel-este köszön neki,beszél hozzá és puszit ad a pocakomra.

2,5 éves lesz és mondtam apának, hogy minden látogatáskor jozza majd be a kórházba.

Tesóméknál pl a nagyobbik a szüléskor is ott volt és várt kint a folyosón a mamával.

2010. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom hogy, de valahogy be kell vezetni, én pl emlékszem hogy amikor a tesomat vártuk és megkérdezte a szomszédnéni: lesz kistesód, fogod szeretni? azt mondtam nem, megfojtom majd...a szüleim nem mondták, a szomszédtól hallottam róla...de ez 20 éve volt..lehet h azóra változtak a gyerekek. és a szülők.
2010. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

mi azt tervezzük, hogy bejön majd a kórházba a férjemmel, engedem majd, hogy hozzábújjon, megsimizze. Megmutatjuk majd neki, hogy mindene milyen pici, fogja meg ő is a kicsi kezét, arcát. Vesznek majd apával ajándékot a picinek, amit ő adhat neki oda, ha oda szeretné adni.

Ha elutasítóan viselkedik, akkor nem erőltetjük, helyette a nagyobbat is nagyon szeretgetjük majd, többet, mint átlagosan és bízunk benne, hogy idővel megenyhül :)

2010. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. elfelejtettem írni, hogy nálunk 2 év lesz a korkülönbség.
2010. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Suerintem nem a nagynak kellene ajándékot adnia, neki kapnia kellene a picitől. A férjem be fogja hozni a lányomat a kórházba (3 év lesz a korkülönbség, decemberben szülök) és a picitől minden nap kap majd valami apróságot, hogy pozitív élmény kapcsolódjon hozzá. Amúgy az Anna, Peti és Gergő sorozatban van kistestvér érkezik rész, azt érdemes szerintem olvasgatni a nagyobbal.
2010. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Remélem jól fog sikerülni a találkozás. :-)

Az Anna, Peti, Gergő kistestvér születik könyv nekünk is megvan, de a kisfiam még elég pici hozzá, jobban érdekli belőle az állatkertes, vagy max. a járni tanulós rész. :-)

Én is decemberben fogok szülni. :-)

2010. okt. 18. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!