Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, másik pici....

Egyik kicsi, másik pici. Gyakorlati tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 hós és egy hónapos gyermekeim vannak, mindkettő itthon velem. Az eddigi napirendbe igyekszem a kicsit beilleszteni, de még nem megy zökkenőmentesen. 2-3 óránként szopizik, kb. 20 percig. Amikor eddig főztem, most etetek, pelenkázok, vasalok. Délelőtt 11-től délig játszótereztünk, most az se igazán fér bele.

Van, hogy egyszerre éhes mindkettő délben, utána altatni kéne a nagyot (melléfekve alszik el), de ordít a kicsi, megyek megnyugtatom, addigra a nagy dönt úgy, hogy inkább mégse alszik.

Szoptatásnál igyekszem a nagyot lekötni, mesét mondok neki, énekelek, de persze hogy ilyenkor kell olyat csinálni amit nem szabad, és nem tudok odamenni (pl. székre felmászni, villanyt kapcsolgatni, mosógépet csesztetni) vagy odajön megsimogatja a hugit, és jól belesikít az arcába. Alapvetően elfogaja, szeretgeti, ölelgeti, de azért ha a kicsivel foglalkozok hosszasabban, féltékeny. Tudom ez ellen sokat nem tehetek, de ha van egy-két jó tanács, szívesen venném.

Nálatok hogy van a napirend?


2010. okt. 14. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 23 hónap különbség van.

MI a kezdeti időszakon már túl vagyunk, vannak hasonló emlékeim, szóval szerintem "normális" minden, ne aggódj. :o)


Nekem egy "elméletem" volt, és így visszanézve ezt megérte.

Akármilyen furán is hangzik, a nagy érdekeit helyeztem előtérbe. A picit hagytam sírni legtöbbször, ha a kettőnek épp egyszerre kellettem. A nagy nagyon érzékeny volt mindenre, és neki sokkal furább, hogy van egy testvére és "osztozni kell" a mamán, a pici meg ebbe nő bele, "megtanul várni".

A szoptatások alatt gyakorta nézett egy-egy mesefilmet a nagy lányom, illetve odajött ő is. HA nem érezteted vele, hogy "zavar", akkor ő sem fog mindig rajtatok lógni. Nekünk van egy szoptatós fotelünk (még az első babához vettük), de sosem abban szoptattam a picit, hanem a kanapén, ahova mellénk tudott ülni, így nem érezte magát kizárva. Én azt is megkérdeztem, nem akar-e szopizni. És persze nem akart, illetve megpróbálta, de nem is tudott már, csak jó érzés volt neki a tudat, hogy ha akarna, ő is szopizhatna.

Vasalni én nem vasaltam semmit, csak a textilpelust, azt is este, és a főzést is este igyekeztem, hogy már csak melegíteni kelljen, és sokszor volt egyszerű étel, mint pl. tészta (ezt úgy is szeretik a kicsik).

Amikor aludt a pici, próbáltam minimum fél órát intenzíven a naggyal játszani, hogy tudja, fontos nekem.

A játszótér nálunk megoldható volt, igaz közös társas kert van, így ez könnyű volt, de a babakocsiban jól elvolt a pici.

Testvérféltékenység csak a pici 10 hónapos kora körül kezdődött, mert a játékékért megy a "harc", de ez normális szerintem...


Kitartás és sok türelem!

:o)

2010. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 14 hónap a korkülönbség, és már egy éves a kisebbik. Amikor megszületett a tesó, akkor mi is beillesztettük őt a nagy napirendjébe. Én ugyan úgy levittem a játszótérre a nagyot, ugyan akkor etettem és altattam. A változás annyi volt, hogy meg kellett várnia indulás előtt, hogy szoptassak, volt, hogy a játszótéren kellett szoptatnom. Általában a közös napirend miatt a déli etetés nálunk is egy időre esett. Ilyenkor sajnos a kicsinek egy picit türelmesnek kellett volna lennie (sírt) míg a nagy megebédelt (de Nekem még etetnem kellett a nagyot, neked már elég nagy ahhoz, hogy egyedül egyen), utána ment aludni a nagy, a kicsit pedig kezdhettem etetni. Igaz a nagy egyedül alszik el, de voltak vannak néha szeparációs szorongásai, ilyenkor jól esik Neki, ha ott vagyok mellette, míg elalszik. Ilyenkor úgy csináltam, hogy leültem mellé a földre és úgy szoptattam a kicsit. A Te esetedben én úgy csinálnám, hogy beültetném a nagyot az etetőszékbe ebédelni, kikészíteném a kajáját előre, és amíg ő megkajál, addigra megszoptathatod a kicsit is. Ő evéssel jó esetben el is alszik, így mire a nagy befejezi már csak vele kell foglalkozni. Máskor amikor szoptattam, igyekeztem valami olyan játékot kitalálni a nagyobbnak, amivel elvonom a figyelmét. Nem volt nála szerencsére probléma a kicsi szoptatása.
2010. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
tudod, hogy ez neked most nem nagy segítég, de nosztalgiával olvastam a soraidat. Már el is halványultak azok a képek, amikor a nagy ágya mellett ülve szoptattam a picit és közben meséltem és simiztem a hátát a nagynak, hogy végre aludjon el. Nekem volt egy mondat, ami az egyik AnnaPetiGergő könyvben volt: Nagyi azt mondta, hidd el, a nehéz hónapok hamar elröpülnek. És ez engem megnyugtatott. Hinni akartam a Nagyinak :) ÍGy utólag visszagondolva, az a legjobb, ha nem akarsz napirendet. Igazoldj hozzájuk, ők úgyis kialakítják hamar az új napirendet és nagyon gyorsan összeszoknak. Igaza van az előttem hozzászólónak, én is a nagyot szolgáltam ki előbb és a picit vagy babakocsiban lábbal ringattam, amíg a nagyot etettem, vagy magamra kötöttem. Nekem decemberben lesznek 3 és 1 évesek a csajok és az elmúlt 10 hónapban már az Isten tudja hányadik napirendünk van. De van! Volt már, hogy én fürödtem először, aztán a pici és a végén a nagy, aztán együtt, aztán én éjszaka, mindig ahhoz igazítom, amire épp vevők a lányok. De ez persze nem hetente változik. De változik. Én nem is tudom elképzelni, hogy van olyan család, ahol a gyerekeknek 1 hónaposan és 2 évesen is ugyanolyan a napirendje.
2010. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várok még!

2. válaszolónak: nem eszik még egyedül. Pontosabban egy kanál nála, egy nálam, mert ha ráhagynám teljesen, úszna az egész konyha, sokszor mellé lapátolja még a levest, és ő ebédre 90%-ban azt eszik. Pici panel konyha, ott nem tudok szoptatni, illetve baromi kényelmetlen a konyhaszéken.

2010. okt. 14. 14:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 20 hónap van a két fiú között, a kicsi 2 hónapos. Eleinte nagyon nehéz volt, mert semmi segítségem, se rokon, se barátnő, a férjem pedig estig dolgozik. Mi a hét több napján is kaját rendelünk, így ez a része megoldott. Vagy este főzök, amikor mindkettő már alszik. Vasalni egyáltalán nem vasalok. A babám tápszeres, így ha éppen egyzserre ennének, akkor egyik kezemben a cumisüveg, másikban a kanál, és a kettőt etetem egyszerre. Játszótérre eddig délelőtt jártunk, de mostanában hideg van, így ezt délutánre tettük át. Miután evett, ittthon játszunk fél órát-órát, aztán elindulunk, hogy tudjon aludni ababakocsiban. Szerencsére mostanra kialakult a rendszer. Reggel7kor kel minkettő, esznek. A kicsi 9-11ig alszik, utána eszik. A nagy délben ebédel, utána alszik 3ig. A kicsi egytől alszik kettőig, megint eszik. És 3kor elindulunk a játszótérre.A kicsi 5-körül eszik, mi 6kor vacsorázunk. Fél8-8 kor fürdés , majd alvás. Fél9-9re mindkettő alszik.
2010. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyi időt tudtok külön-külön rájuk fordítani, és mennyit a háztartásra? A szívem szakad meg a kicsiért, megetetem, és már le is teszem az ágyba, hogy a naggyal játszhassak, pedig olyan jó lenne a kicsit puszilgatni, ringatni. Este meg a kicsit ringatom, szoptatom, mert elég nehezen alszik este el, kb. két óra, és úgy oda mennék a nagyhoz, aki iylenkor apához bújik, mert a kicsi születése előtt mindig én altattam el. Lelkileg hogy lehet feldolgozni, hogy nem tudunk ketté szakadni és mindkettővel annyit foglalkozni amennyit igényelnének?
2010. okt. 14. 14:44
 7/12 A kérdező kommentje:

Ami még bánt, hogy amíg csak a fiam volt, egy angyal volt, ha rosszalkodott se volt annyira vészes, most hogy itt a kislányunk, kevesebb idő jut rá, így unalmában, meg figyelemfelhívás gyanánt sok olyat csinál amit nem szabad, és hamar elfogy a türelmem, ami eddig nem volt jellemző. Ráordítok, amit pedig nem szeretnék, de hát fáradt vagyok, és türelmetlen. Nem tudom megértetni a naggyal, hogy ha nem ordítana a kicsi mellett, akkor hamarabb elaludna, több időm lenne rá. Így viszont a kicsi nem tud elaludni, sír, én berágok, leordítom a nagyot, akkor ő is sír, és nem szarul érzem magam, és a végén én is sírok.

Nem szeretnék ilyenné válni, pláne nem büntetni a fiamat, hiszen nem ő kérte a kistesót, de hát még is meg kell tanulnia, hogy már nem csak ő van, de hogy lehet ezt úgy hogy a legkisebb mértékben rázza meg?

2010. okt. 14. 14:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem a nappaliban van egy étkező rész, és itt van kanapé is. A kislányom most 26 hónapos, kb. 4-5 hónapja egyedül eszik. Nehezen hajlottam rá, hogy hagyjam egyedül enni, ő is nagyon leveses, és bizony az folyik minden felé, de mivel az önállóság az élet rendje, és a kicsivel is kell foglalkoznom, így muszáj volt kiengednem a kezemből a kanalat. Most már eljutottunk odáig, hogy alig-alig folyik félre a leves, a főzelékeket pedig szinte csepp mentesen megeszi. Csak a saját tapasztalatomat írtam le, magamból indultam ki. Nem tudod esetleg bevinni a szobába az etetőszékét? Persze nem akarok erőszakoskodni a véleményemmel, csak nálam ez így jött be, ez a megoldás. Különben két éves korra illik elérni az önálló evést, legalább gyakorolni.
2010. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak: köszi a választ, gyakorolunk szorgalmasan, csak eddig ez volt a szokás, így is sok minden változott az életében, meg szoktam kérdezni egyedül eszik e vagy anyával, mivel a válasz anyával, ott vagyok vele, segítek. ilyenkor csak rá figyelek, beszélgetünk, nézzük az ablakból a másik háztetőn dolgozókat (panelprogam, nagyon izgi egy ekkora kisfiúnak, daru, meg bácsik, meg fúró :-)). Villával egyébként egyedül eszik.

Az etetés egyébként nem is a legnagyobb gondom, inkább a napirend, hogy mit mikor kéne, úgy hogy főzzek is, mossak is, takarítsak is, kicsit ellátni, nagyot szeretgetni, boltba menni, meg játszótérre.

Most a kicsi saját igényei szerin eszik-alszik, kb. 3 óránként, de van hogy másfél óra múlva kér még, van hogy alszik 4 órát. Felmerült az is bennem, hogy reggel ébresztem, mikor a nagy is fel kel és túl van a kakaón, és igyekezzek betartani a háromóránkénti etetést úgy hogy a régi napirendbe illesztve, de egyelőre még hagyom hogy ő jelezze mikor éhes-álmos. Nem tudom szabadna-e erőltetni, hogy akkor egyen amikor én úgy gondolom.

Most pl úgy lenne ész-szerű hogy a nagy alszik, a kicsivel legyek, de most ő is alszik, így van időm ugyan netezni, viszont így egyszerre fognak ébredni kb. a kicsit majd etetni kell,a nagy ébredés után anyás, ő majd bújni akar. és megint döntenem kell, hogy is legyen.

2010. okt. 14. 15:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

Kicsit megijedtem:) Nekem még 4 hetem van Hugi érkezéséig. A nagy fiam 22 hónapos lesz addigra. Akkora a korkülönbség mint nálatok. Szóval én is szívesen olvasom a hasznos tanácsokat!

Kitartást neked! (meg nekem is)

2010. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!