Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmesélitek, hogyan élitek...

Elmesélitek, hogyan élitek túl az éjszakázást (pl. fogzás miatt)?

Figyelt kérdés

mostmár, hogy hónapok óta nem aludtam 2 óránál többet egyhuzamban, és hajnali 4-től folyamatos ébrenlét van este 8-ig, elfogyott a lendületem, egyre nehezebben végzem el a házimunkát, főzést és egyre fáradtabbnak érzem magam. nappal 3x alszik fél órét a babám, akkor felmosok, vagy végzem a dolgom. este 8-kor elalszik, de éjjel egyik, kb. 2 óránként ébred, éjjel 1-től pedig fél óránként, ha szerencsém van óránként. aztán hajnali 4-től már fél órát sem alszik, onnan kezdve ébren van.

azzal bíztatom magam, hogy átmeneti időszak, egyszer vége lesz, de azért kimerült vagyok.

ti hogy vészelitek át ezeket?

vagy csak én vagyok ilyen gyenge?

nappal nem olyan rossz, vannak fél-1 órák,amikor tudok tőle dolgozni, de már nem megy olyan lendülettel, sokkal lassabban végzek el bármit.


2010. okt. 13. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk 7 hós kortól voltak a nem alvások.

Alapvetően jól birtam mert nem volt fennt egész éjjel de sokat cicizett és mivel a férjemmel egy szobában aludtunk azonnal ugrani kellett mert nem akartam hogy ő is felébredjen ... nem lett volna gáz de akkor nagy felelősségel járó beosztása volt....


hétvégén a mamánál ki tudtam pihenni magam

házimunka: amikor apa itthon volt gyorsabban ment a kicsi mellett minimálisat - volt mosogatógép -

a séták alatt éreztem hogy baromi fáradt vagyok meg nem sok mindenhez volt kedvem.


Sajnálom ez egy ilyen korszak ki kell bekkelni valahogy..

2010. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk szerencsére nem ilyen durva,de mi kiprobáltuk a Viburkol kupot és az bejött nekünk. Azota csak 3 után ébred fel és addig lehet aludni :) Utánna mondjuk van hogy 7-ig ébred 4x is, de legalább már aludtunk. Esetleg, ha még nem probáltátok akkor ajánlanám.Ha igen akkor sajna segiteni nem tudok. Kitartás!!!!!!!
2010. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy viburcol kúp, camomilla vagy ha nagy fájdalmak vannak, Osanit, sikítva sírásnál panadol vagy nurofen.
2010. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

igen, én is ezt érzem, hogy nincs kedvem semmihez, kicsit fásultnak érzem magam, bár minden apró újdonság akkora boldogsággal tud eltölteni, vagy csak egy nagy kacaj, amit a babámtól kapok.

a rokonokazt mondják, hogy ezért kapom a "fizetésem" jelenleg, azért fizetnek, hogy itthon legyek s ezt csináljam. tegnap elvittem nagynénihez és olyan rosszul esett, azért vittem oda egyébként mert fontos dolgom volt, fél óra múlva hozták utánam gyereket, hogy sír, én vagyok az anyja, itt van tessék és különben is mit akarok egy fél éves gyerektől, hogy ott akarom hagyni 1-2 órára. nem értettem, ők ajánlották, a keresztanyja A picinek, de olyan rosszul esett, hogy úgy jött le, hogy a nykukba varrom a gyereket. és elgondolkodtam azon, hogy akkor 24 órában kell szolgálatban lennem, én nem gondolnám, hogy néha egy kis segítség miatt olyan rossz anya lennék.

2010. okt. 13. 08:41
 5/14 A kérdező kommentje:

sajna nem használ a viburocol...elhasználtunk egy dobozzal. próbáltam a géleket, kb, negyed órát hatnak.a nurofentől sem lett jobb...-

azzal szoktam viccelődni, hogy majd 5 év múlva már jobb lesz :)

2010. okt. 13. 08:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor oda sajnos nem lesz muszáj vinni...

miért lennél ezért rossz anya.... ugyan már!


Neked is kell pihenő és ha pihensz és kicsit elszabadulsz a babád mellől akkor sokkal türelmesebb leszel. - nem mintha mos nem az lennél - csak feltöltődik az ember.

Esetleg egy megbizható barátnő?

apukája nem tud ilyenkor vigyázni rá?


próbálj megoldást találni úgyhogy ne a család legyen az ahová viszed mert ezek szerint nem úgy gondolkodnak ahogy az elvárható lenne.

2010. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

pár hónap múlva már jobb lesz.


nálunk nem volt csodaszer csak panadol szirup néha és mstanában vettem dentinoxot az is szuper.

2010. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem is a türelemmel van gond, hanem hogy pl. már nem tudok úgy foglalkozni a manóval sem, nincs kedvem beszélni neki már egész nap.
2010. okt. 13. 08:50
 9/14 anonim ***** válasza:
igen ismerős ez viszont tényleg önismeretre sarkall... próbálj pihenni muszáj már magad miatt elsősorban.
2010. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hát teljesen megértelek!tudom mit élhetsz át!

a lányom 20 hónapos,egy hét múlva 21 hós lesz.és mióta megszületett nekem minden éjszakám ilyen.

mert ugye először hasfájós volt meg még éjszaka is 1-2 óránként szopizott meg nappal is.

utána meg egyből jöttek a fogai.

vannak jobb éjszakáink amikor csak 4-5ször ébred (ez kb. 25%-ban van),vannak közepes éjszakák amikor ugyan nagyon gyakran kel de iszok és abban a pillanatban alszik is (ez kb.50%-ban van).és vannak a szörnyű éjszakák amikor állandóan fel van és még ordít is mellé (ez a maradék 25%),a mai éjszakánk is ilyen volt. :(



mint írtam már 21 hós lesz és születése óta nem aludtam én se egyhuzamban 2 óra hosszát,vagy csak nagyon ritkán (havonta egyszer).

nekünk a nappalok azok viszont jók.igaz vannak napok mikor nyűgös,de azért már egyre önállóbb.

ja és már 18 foga teljesen kint van,1 foga félig-meddig,és az utolsó foga is már látszik az ínye alatt.remélem 2 éves korára kijön még az az egy is és utána jobbak lesznek az éjszakák.



csak kitartást és sok türelmet tudok neked kívánni!abból sok kell!

remélem a te babódnál nem fog ilyen sokáig tartani!



24N

2010. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!