Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A DOWN szindrómás babákon már...

A DOWN szindrómás babákon már újszülött korában látszódik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy már pár napos korában?!
2010. okt. 12. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
igen a talpán nincsennek barázdák és a szemük is más formájú
2010. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már újszülöttnek látszik rajta, amint kibújik.

De épp nemrég mesélte a dokim, hogy 3 vagy 4 naposan derült ki egy csecsemőjéről, hogy down-os, mert annyira nem látszott rajta, nem volt olyan súlyos.

2010. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisfiút ismerek, aki Down-szindrómás. Rajta már újszülött korában látszódott, máshogy állt a szeme, a fülei, és megvolt az a bizonyos tátott száj is.
2010. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!A kisfiam 4 hónapos, de korababa 8 héttel hamarabb született!A bal tenyerében 4újjas barázda van, de nem látszódik DOWN-osnak az orvosok is azt mondták meg a védőnő is!A múlt héten voltunk kromoszóma vizsgálaton, de csak 3hét múlva lesz eredmény.Azért félek egy kicsit!
2010. okt. 12. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük, hogy nincs semmi baj. Azért a Down-szindrómának vannak ám más jellemzői is.

"Biztonság kedvéért röviden vázolom a Down-szindróma jellemző tüneteit: lapos arcél, a ferde (mongoloid) szemrések, a szivárványhártya pontozottsága. A szivárványhártya szélén körben szürkésfehér foltok láthatók, amelyek sószemcsékre emlékeztetnek és az első életév végére eltűnnek (Brushfield-foltok). Jellemzőek a szokásosnál távolabb elhelyezkedő szemek, a kis, mélyen ülő fülkagylók, a kis orr, a benyomott orrgyök, a nagy barázdált, a nyitott szájból kilógó nyelv. Az újszülött bőre - különösen a tarkóján - redőkbe emelhető. A kéz rövid és széles, az esetek 50%-ában kétoldali négyujjas árok figyelhető meg. Az ujjak rövidek és gyakori, hogy az V. ujj csak két ujjpercből áll. Az öregujj és a második lábujj közötti távolság megnő, jellegzetes talpi szandálárok látható. Az ujjlécrajzolatban az alacsony redőszámú ívek dominálnak és jellegzetes a tenyéri rajzolat is. Az újszülött és a fiatal Down-szindrómás csecsemő túlságosan nyugodt, ritkán sír, az izomtónusa erősen csökkent, az újszülöttkori sárgaság csaknem mindig elhúzódik. Az ízületi szalagok lazák, az ízületek túlnyújthatók, a későbbi életkorban ízületi deformitások jelentkeznek."

Majd írj, hogy mi volt!

2010. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen,pár napos babán is látszódik!Remélem minden rendben lesz!
2010. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Azért aki tud az írjon még tapasztalatokat.
2010. okt. 12. 14:44
 8/12 anonim ***** válasza:
2010. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen.
2010. okt. 12. 16:21
 10/12 anonim ***** válasza:
15:32-es vagyok, nem akarom újra leírni, az első linkben én is írtam, szerintem az utolsó hozzászóló voltam.
2010. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!