Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem borostyánkő nyakláncot,...

Vettem borostyánkő nyakláncot, de semmi hatás! Lehet, hogy nem igazi?

Figyelt kérdés
Miből ismerem fel?Ez nagyon könnyű,3 színű,2700-ért vettem a Müller drogériába.
2010. okt. 11. 16:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában vettem mindkét gyerekemnek és bevált valószínűleg a tied hamisítvány.Ha jól emlékszem 2,5 éve valami 10 Euro volt.
2010. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

elvégezzük az „úszópróbát”. A borostyánkő nagyon könnyű. Fajsúlya csak csekély mértékben nagyobb, mint az édesvízé (1,05 - 1,10 g/cm3). Ez alatt természetesen csapvíz és nem cukrozott víz értendő. Így a valódi borostyánkő a sima csapvíz aljára leszáll, míg a telített sóoldat tetején úszni fog (e két feltételnek egyszerre kell teljesülnie). Ha a két feltétel valamelyike nem teljesül (csapvíz tetején lebeg és/vagy a sós vízben is alámerül), akkor minden bizonnyal valamilyen utánzattal van dolgunk.

Ön is ellenőrizheti, mert ilyen egyszerű:

Vegyen 2 pohár egyenként kb. 2,5 dl csapvizet. Az egyikbe tegyen két púpozott evőkanál sót, és keverje el alaposan, ameddig már több sót nem vesz fel a víz (az összes só nem fog feloldódni benne, mert ez már egy telített sóoldat lesz). Először tegye a láncot az édesvízbe, majd utána a telített sóoldatba, vagy ha előbb a sósba tette, öblítse le, mielőtt a csapvízzel teli pohárba teszi.

Bár mi ellenőrzött forrásból vásárolunk, ezt a próbát minden szín és minden szállítmány esetében elvégezzük.

2010. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hogyan ismerhetem fel a valódi/természetes borostyánkövet?

Számos módszer létezik, mellyel megpróbálhatunk különbséget tenni eredeti borostyánkő és utánzat között. Mindegyik eljárás a borostyánkő egy-egy jellemző tulajdonságán alapul.

1) A borostyánkő gyapjúval dörzsölve statikusan feltöltődik és magához vonzza kisebb papírdarabkákat. Figyelem: sajnos néhány műanyag-fajta is hasonlóan viselkedik…

2) Ha meggyújtják, a borostyánkő nehezebben, lassabban kap lángra és lassabban ég, mint a műanyag, de képes folyamatosan égni.

Mindenekelőtt azonban nem olyan büdös, mint a plasztik.

3) Persze nem kell mindjárt tűzre dobni a frissen vásárolt ékszert, elegendő a forró tű próbája:

Tűz felett izzítson fel egy tűt, tartass (enyhén nyomja) egy nem túl feltűnő helyen a borostyánkőre, és figyelje meg, hogy mennyire szaglik. Ugyanezt egy műanyaggal is elvégezheti. A műanyagba azonnal beleolvad a forró tű, sistereg és nagyon büdös. Ezzel szemben a borostyánkövön kisebb nyomot hagy a forró tű, mivel magasabb az olvadáspontja (kb. 375 C fok) és enyhébben szaglik. Sistergés és füstölés szinte alig tapasztalható.

2010. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Remélem tudtam segítemi!
2010. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2hónapos kora óta átalussza az éjszakát,soha nem volt beteg,és nem nyűgös,és nincs láncunk.

A lányomnak se volt és ő se sírt,és ő sem beteges,neki már az összes foga kint van.

2010. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a válaszokat, de nekünk nagyon jó a nyaklánc.

onnan tudod, hogy eredeti, hogyha benyomod a körmödet az egyikbe, akkor ott kell maradnia a nyomának. na az az igazi.

én a müllert nem ismerem, de én 3600 -ért vettem, és fél év garanciát is adtak rá. szemek közt csomózva van.

2010. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szia!


én ajándékba kaptam egyet, és én is kételkedtem, tudom, gonosz vagyok:) a sétálóutcán van nálunk egy ásványos-ékszeres bolt, oda bevittem, és a hölgy bevitte magával egy hátsó helyiségbe, majd úgy 2-3 perc múlva jött, hogy igazi. nem tudom, mit csinált vele, de biztos nem vágott át, mert akkor inkább mondhatta volna, hogy hamis, hogy vegyek nála:) 3800 Ft egyébként.

de nem hinném, hogy a mülleres hamis lenne!

2010. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én szintén a Müllerben vettem 4 éve egyet. Nem használt egyik gyereknél sem. Amikor eltört a műanyag kapcsolója, gondoltam eladom egy régiség kereskedőnek. A pasi egy perc után visszaadta, hogy ez őt nem érdekli megvételre, mert nem borostyán.
2017. ápr. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!