Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem van hisztis 4...

Csak nekem van hisztis 4 hetes babám? Itt mindenkinek alszik meg eszik a pici?

Figyelt kérdés
Enyem alszik, eszik, de ha ebren van, hisztizik, ordit.
2010. okt. 8. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Biztos lehetsz benne, hogy van valami baja olyankor. Ha más nem, akkor anyahiány. Ugyanis 4 hetesen még nem tudnak hisztizni, azt csak jóval később. Ha egy ilyen pici sír, annak MINDIG oka van!
2010. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baja, hogy rossz anya vagyok:(
2010. okt. 8. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj butaságot! Miért lennél rossz anya? Elsőnek meg igaza van 4 hetes baba még nem tud hisztizni. Ha sír valami gondja van! Nem fáj a pocija? Ringasd sokat, szeretgesd, ha fáj a hasa adj neki infacolt v. hasonlót. Szoptatod? Nem lehet hogy éhes? Millió dolog lehet, ami miatt sír, de mindenképpen derítsd ki! Kérj segítséget védőnőtől, ha nem tudod megoldani!

Erről meg hogy szerinted rossz anya vagy szerintem beszélgetned kéne valakivel, mert szülés utáni depresszió is lehet a háttérben. Nem szabad figyelmen kívül hagyni. Segít a családod otthon?

2010. okt. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyan:))))

az nem evett, nem aludt, ráadásul még ordított is. folyamatosan. csak séta alatt nem. elég borzalmas, tudom:)

vannak ilyen sírós babák, nem lehet mit tenni.

2010. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
ne depizz be, egyáltalán nem mindenki olyan szerencsés, hogy nem sír a babája, nagyon sokan küzdenek azzal, hogy aludni se tud nyugodtan a baba, mert mondjuk hasfájós. ne csüggedj. ha hordozod, ringatod, cicire teszed, azzal se tudod megnyugtatni? ha te mindent megteszel a picidért, amire csak képes vagy, akkor nem vagy rossz anya! ha a pici sír, annak valószínűleg más oka van. próbálj meg nőrokonodtól, védőnőtől, háziorvostól segítséget kérni, ha nagyon nem boldogulsz, lehet, hogy néhány megnyugtató szó is elég lesz neked, és ha te megnyugszol, a babád is érezni fogja. lehet, hogy pont azért olyan nyugtalan, mert érzi rajtad a feszültséget. de még 1x mondom, nem tehetsz róla, és az elején néha nagyon nehéz beletalálni az anyaszerepbe. fel a fejjel!
2010. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a gondolat megfogalmazódik benned hogy rossz anya vagy, akkor lehetsz biztos abban hogy NEM vagy rossz anya.... sőt!!!! Aki rossz anya azt nem foglalkoztatják ilyen gondolatok! Szóval az tuti, hogy jó anya vagy. Ami a picurt illeti, lehet hogy fáj a hasa, fázik, esetleg túl sok inger éri... gyakorlatilag bármi előfordulhat. Majd rájössz hogy mi lehet a baj. De ne gondolj arra hogy valamit Te csinálsz rosszul, mert a negatív gondolat kihat a picire. Csak pozitívan, derűsen. Mosolyogva beszélgess neki, énekelgessél, mondókázzál neki. Hidd el sokat fog segíteni! Nagyon sok sok boldogságot Nektek!!!! És mégegyszer hangsúlyozom, JÓ ANYA VAGY!!!! biztos lehetsz benne!
2010. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyan már, hogy lennél rossz anya? Azért mert sír a babád? Az enyém is sírt. Nekem első baba és az elején fogalmam sem volt róla, hogy mikor mit is kellene tenni. Gondoltam valamit, volt hogy nem jött be, sírt tovább. Egyszerűen nem voltunk még összhangban. Ez nagyon fontos, hidd el, most már tapasztalatból mondom. Az összhang! De egy idő után a rezdülését is tudni fogod és már nem is kell sok idő. A lányom most 7 hónapos és elég ránéznem, vagy meghallani a hangját és tudom mi a baja és mennyire komoly vagy sem. De ezzel minden anya így van, aki csak egy picit is figyel a babájára. Most még rád van szüksége, ha kell ringasd, tedd cicire, bármit ami neki jó. Nem fog sokáig tartani ez az időszak, azt pedig máris verd ki a fejedből, hogy ez miattad van. NEM! Csak ő még nemrég jött a világra ami számára teljesen idegen, és fogalma sincs róla, hogy mi történik körülötte, neki még minden félelmetes és óriási. Te vagy neki a biztos pont aki vigyáz rá és akiben bízhat. Fel a fejjel, lesz ez még sokkal jobb is!

Első voltam

2010. okt. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Először is, nem vagy rossz anya, csak fáradt. Másodszor, egy 4 hetes baba nem tud hisztizni. Ha sír, akkor valami konkrét oka van. Ha nem éhes/szomjas, nem álmos, nem fázik, nincs melege, tiszta a pelus stb., akkor szimplán Te kellesz. Kislányom volt már vagy 3-4 hónapos is, mire eljutottunk odáig, hogy nem volt állandóan kézben/rajtam, mert csak ez segített. Kellett neki a testi közelség. Plusz, idő, mire a baba megbarátkozik a helyzettel, hogy más van, mint ami eddig volt. Meg kell szoknia az idegrendszerének a külvilágot. Valszeg neked is elég élénk babád van, ami igazából jó, csak Te most még nem látod ennek előnyét. :-) Türelem, sok-sok babusgatás, szeretgetés, és javulni fog a helyzet.
2010. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az enyémet állandóan szórakoztatni kelelt 4 hetesen, meg még sokáig utána is. nem volt el magában. fájhat a hasa is, hm? nem szokta magát feszíteni, nem kemény a pocikája? ha meg nem: akkor egyszerűen csak rád vágyik. ez teljesen normélis ebben a korban. felejtsd el hogy rossz anya vagy! vannak ilyen sírósabb babák, nem minden baba olyna, mitn a mit a reklámokban látni (vagy mint a barátnőé, szomszédé).

22 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast, majd minden nap elolvasom a valaszokat. Erot adnak.
2010. okt. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!