Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdhetjük már a tejet vagy...

Kezdhetjük már a tejet vagy most 2 hétre adjak tápszert neki? 11hós múlt a lányom, nem hajlandó szopizni már szinte egyáltalán, reggelre és estére helyettesíteném a szopit.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
ugyanaz van benne a tejtermékben, mint a tejben. sőt, a junior tejitalban is. nézd meg az oldalukat, ki van írva, hogy tejallergiásoknak kifejezetten nem ajánlott, nem adható, mert hogy tehéntekből van. akkor meg nem mindegy allergia szempontjából, hogy tejet kap vagy drága tejitalokat? nem az, hogy tejpárti vagyok, de minek vegyek olyan dolgokat, aminek nincs értelme? ha lenne azt mondom oké, de így?
2010. okt. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

nincs egy "műszer" a babákban, ami átállítódik 1 éves korukban és onnantól már kaphatnak tejet:)ez a 2 hét nem számít...


amúgy ha annyira jó a tápszer, sőt jobb mint a tej, mert a tejben semmi jó sincs, akkor átszokom én is:)

2010. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%

szerintem nyugodtan adhatsz neki már, az egy év egy hozzávetőleges idő. 1-2 hét nem számít. ha eddig nem evett tápszert, felesleges azt adnod. kipróbálhatod a tejitalokat is,ahogy ajánlották, de por alakú tápszer szerintem már felesleges.

mielőtt azt gondolá bárki,hogy tápszer-ellenes vgyok, az én babám 6 hós és már tápszeres. és tejallergiás is, szóval spec. tápszer kell és mi a tejtermékeket sem ehetjük 1 éves korig. akkor csinálnak majd vizsgálatot és kiderül, hogy mi a helyzet, kell-e tovább tartani a diétát.


ha a tiéd allergiás lenne, már jelentkeztek volna tünetek a tejtermékekre! ha sajtot, joghurtot, túrót, túrórudit eszik és semmi baja, akkor nem hinném, hogy allergiás lenne!

2010. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát eszik már mindenféle tejterméket, és nem tűnik allergiásnak...szóval akkor szerintem tejet adok neki...úgy tudom 3,5%.osat érdemes...ez igaz vagy butaság?
2010. okt. 7. 16:08
 15/21 anonim ***** válasza:
Magas zsírtartalmú kell és először csak keveset forralva, 1/3-2/3-ad arányban vízzel higítva adjad.
2010. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Tápszert adj neki, de ne két hétig, hanem legalább másfél éves koráig ... Jobban jársz, illetve leginkább a gyereked jár jobban. Tapasztalat.
2010. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

már bocsi, de kinek és milyen tapasztalata?

az én gyerekem tejallergiás, és betartom az alapvető tiltások a hozzátáplálásban, de úgy félünk a tejtől, mint a tűztől, pedig generációk nőttek rajta fel (nem mintha jónak tartanám a dologt, de ez volt régen és pont.)


nyugodtan ad 3,5-es tejet, higítsd meg, szerintem nem para.

2010. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A hígítást hogyan kell érteni 1/3 tej 2/3 víz? Vagy fordítva? és forraljam fel a tejet is, vizet is?
2010. okt. 8. 10:45
 19/21 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, ha a 3,5-ös tejet javasoljátok a babának, akkor ugyan minek higitsa???

Merthogy tápanyagból azért nincs benne olyan sok ...

2010. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Gondolom csak a bevezetésekor kell hígítani...nem örökre..csak nem tudom hogyan is kéne kezdeni.
2010. okt. 8. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!