Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik elkezdték a bilire...

Akik elkezdték a bilire szoktatást 8-10 hónapos babánál, azok hogy kezdtek neki? És hogy haladtak?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem felesleges elkezdeni még, de ez csak az én véleményem. Hiába pisil kakil bele véletlenül, az még nem szobatisztaság. Általában 2-3 éves kor között érnek meg rá. Kisfiam 20 hónapos, de esze ágába sincs bilibe végezni a dolgát. Ráül, de még semmit nem produkált, nem is jelzi, hogy pisilnie vagy kakilnia kell.Persze vannak kivételek, ismerősöm kislánya 1,5 évesen szobatiszta lett. Csak éjjelre van még pelus a biztonság kedvéért, decemberbe lesz 2 éves. Nekünk is 15 hós kora óta van bilije, de csak játszott vele.
2010. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Én nem kezdtem el 8-10 hós babánál a biliztetést. A mi családunkban 1 éves kor után szokott sor kerülni ilyesmire.
2010. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

hát próbálkozással. leginkább játékosan. napközben leveszem a pelust idehaza, úgysem fázik meg, meleg van. elég hamar rájött, hogy sokkal kényelmesebb pelus nélkül. meghát mintás bugyi, motor alakú bili, jutalom, ilyesmi. ő sem érzi jól magát, ha bepisil. szerintem jó dolog korán nekiállni, mert jóval korábban lesz szobatiszta. szerintem egy marhaság, hogy 2-3 éves korára érik meg egy gyerek. biztos van olyan is, aki igen, de azért nehogymár ez minden gyerekre igaz legyen. korán kezdtem, nyilván döcögősen indult, voltak balesetek, de kitartás kell. nekik kényelmes a pelusba csinálni, nem kell abbahagyni a játékot. én nem vártam a sült galambot és nekem bejött mindkét gyerekemnél. másfél évesen mindkettő szobatiszta lett éjjelre is. ezen a "3 éves koráig ne szóljunk neki" dolgom csak a pelenkagyártók keresnek.

nyilván van gyerek, aki 3 évesen lesz csak szobatiszta, de biztos, hogy nem az összes, sőt, inkább kevesebb. ezért megéri próbálkozni, tanítani.

2010. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Sok baba 8 hónaposan még nem is tud stabilan ülni, nem hogy bilizzen...

Várj még egy pár hónapot ezzel. Úgysem fog megmaradni rajta és csak játéknak fogja tekinteni. Egy éves a fiam, vettünk már bilit neki, de eszem ágában sem volt ráültetni. Most még csak játszik vele, pakol bele.

2010. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát az én babám most lesz 10 hónapos és most akarok venni Neki egy bilit. Igazábol nem is tudom, hogy hogyan jött ez nekem, de megveszem neki és "megmutatom", hogy mire jo és néha elővesszük majd... Elkezdjük és majd kiderül, hogyan fog müködni. Nem eröltetek semmit sem.
2010. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az első válaszoló mintha rólunk írt volna.

a kislányom 20 hónapos és neki is 15 hós kora óta van bilije.de csak játszik vele.2szer pisilt bele de tuti csak véletlenül,pont rajta ült.

esze ágába sincs használni,pedig már megértette mire való.mondja magától hogy "ööö" de nem oda csinálja.

2010. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
amúgy miért kell lepontozni, csak mert bátorító választ adtam és elmondtam a tapasztalataim? nem zavar, csak nem értem, de hát hozzáértem a korlátolt illető értelmi szintjéhez.
2010. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi először még ruhástól próbáltuk.Volt úgy,hogy ráültettem a babát,vagy ráültem én,csak úgy a legváratlanabb pillanatban,aztán tetszett neki és ő is ráült.Aztán próbálkoztunk csupiszan,de az elején mindig nyavalygott,így rögtön föl is keltünk róla.Ez így ment kb 2 hónapig.Volt olyan nap amikor nem foglalkoztunk vele,volt amikor naponta többször is kérte,hogy "játszunk" biliset.Aztán a nyáron kapott egy új bilit,és azon már csupiszon is elüldögélt.Mindig nézegettünk valami könyvet,míg a bilin ült.Aztán mikor az első pisi belesikerült,szerencsére nagyon megtetszett neki,és egyre sűrűbben került pisi a bilibe.Most 18 hónapos,és kb 3 hónapja már nem hordunk pelust.Akadnak még balesetek,de a türelem,a játékosság és a kitartás a lényeg!!!
2010. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

15:00-ás vagyok ismét.És szerettem volna még megírni,hogy bosszantó,hogy állandóan lebeszélik az anyukákat az ilyen tipusú kérdések során.Honnan tudhatnánk,hogy mire érett és mire nem érett a gyerekünk,anélkül hogy meg sem próbáljuk.Azért mert a "nagykönyvben" az van leírva,hogy x idős koráig nem érett rá a gyerek,akkor bizony az úgy is van?Ezeket a dolgokat nem a "nagykönyv" írójának kell tudni,hanem az Anyának!!!!!

Minden gyerek más,igenis van aki érett rá,van aki nem.Mindkettőre van példa.

És mindenkinek a saját dolga mikor szeretné a bilivel megismertetni,bilire szoktatni a gyermekét.

Különben is semmilyen károsodás nem éri a gyereket,ha megpróbáljuk,az a lényeg hogy TILOS az erőltetés.

2010. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, főleg azokét, akik a kérdésemre válaszoltak. :)
2010. okt. 6. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!