Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, babótoknak mennyi...

Anyucik, babótoknak mennyi idősen jött ki az első foga?

Figyelt kérdés

Én kislányom 9 hónapot töltötte okt.2.-án és még nem bújt ki az első kuszija. Az ínye be van duzzadva alul a két nyuszi fogánál már jó ideje, de még semmi komoly... Aggódjak? Előre is köszönöm!

Első babás anyuci


2010. okt. 5. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan az alsó kettő, 10,5 hónaposan a felső kettő. Szomszéd kislánynak 1 éves koráig semmi, majd 1 hét alatt kibújt 12. :)
2010. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, akkor nem esek pánikba :D Mert igazából utána olvastam, és azt írták, hogy másfél éves koráig kell kijönnie az első fogacskának,és ha addig nem jön,akkor nézik meg. De anyósom már az agyamra megy, hogy hát hol vannak a fogak,úr isten mi lesz...

Köszönöm a választ ! :)

2010. okt. 5. 15:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki, azt mondják, minél később jönnek ki, annál erősebbek és tartósabbak lesznek! :)
2010. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4 hónaposan jött ki az első, rá egy hétre a második, most 11 hónapos és 10 foga van. Egyik ismerősömnek a kislánya két héttel öregebb, de még nincs foga! Semmi gond! Valahol azt olvastam, hogyha vannak szempillái, nincs ok az aggodalomra, mert egy gén felelős mindkettőért! Ne aggódj, jönnek majd neki is szépen sorban, nem vagytok lekésve semmiről sem!
2010. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A szempilláért és a fogakért tényleg egy gén felelős? Még nem hallottam, de ha igaz, akkor mi sem aggódunk, mert szempilla az van bőven :-)

Fogak még nálunk sem, féléves.

2010. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

7 hónaposan jött ki egy nagy nehezen, most lassan 9 hónapos, és nem jött több, csak látszik, hogy duzzadt.

Ki fog jönni, ne aggódj.

Az első válaszoló az nagyon durva. Annyi fog egyszerre!!

2010. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyobbiknak 6 hósan, a kicsinek 4 hósan jöttek az első fogak. Neki most mindjárt 10 hósan 7 foga van, régóta nem jön a többi, pedig nagyon duzzadt az ínye.

Van amelyik babának később jön, szerintem kár aggódni ezen, anyósoddal meg ne foglalkozz :) Mondd neki, hogy legfeljebb majd kap műfogsort :P

Egyébként én is olvastam, hogy minél később jön, annál erősebb a fogacska. Mondjuk annyiból lehet valóság alapja, hogy később találkozik az ételekkel... És állítólag könnyebben fogzanak azok a babák, akiknél később jön. Barátnőm kisfiának 13 hósan bújt ki az első, és utána gyors egymásutánban még vagy 5, és semmi tünete nem volt. Mármint ne fájlalta a baba egyáltalán.

2010. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9 hónaposan jöttek a nyuszifogak alul. Most 18 hónapos, de még mindíg csak nyolc fogacska van. Ne aggódj, másodikkal egyet értek, azt mondják, minnél később jönnek ki annál tartósabbak lesznek.
2010. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiam holnap lesz fél éves, szombaton jött ki a második foga! Az alsó kettő van így meg neki. Egy hét különbség volt köztük.

Szerintem ne aggódj, a fiammal egyidős ismerős kisfiúnak 4 hónaposan kijöttek, de most találkoztam egy csajjal a védőnőnél, neki a 8 hónaposának egy sincs.

Keresd meg (ha van) a te vagy a párod babakönyvét, vagy anyukától, anyóstól megérdeklődni, mikor jött nektek a fogatok, mert a korai vagy késői fogzás hajlama öröklődik!(én is megnéztem, nekem 6 hónaposan jött az első)

2010. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposan jött ki a két alsó fog 2 nap különbséggel :)
2010. okt. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!