Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenés. Fehéres, habos...

Hasmenés. Fehéres, habos bűzös széklet. Mire gondoljak?

Figyelt kérdés

lányom 2,5 éves.1 napja megy a hasa,nem vészes,4-5 óránként wc-zik,de akkor nagyon világos,híg,habos és savanyú szagú a széklete.Voltunk orvosnál,de csak annyit mondott diétázzon,normaflor,és hasfogó.

Azt nem mondta mitől lehet,és hát nekem egyből a tej vagy lisztérzékenység jutott eszembe.Utánaolvastam,de sok tünet nem hasonlít,csak a széklet.Egyébként jókedvű,van étvágya és energikus.

A hétvégén a mamájánál kapott 2,8 %-as tejet,arra gyanakszom,hogy erős volt esetleg neki..viszont iszik tejet már régóta,1,5%-et és a bölcsibe is azt kap,attól semmi baja.

Ötletek? köszi


2010. okt. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Talán arra ,hogy mikor vidd dokihoz !
2010. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal a lisztérzékenység jutott eszembe. Én biztos kivizsgáltatnám a helyedben. Kérj beutalót, és irány egy gasztrós szakrendelés!
2010. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm a fantasztikus válaszát,és hogy ilyen figyelmesen végigolvasta a kérdést,vette a fáradságot egy jótanácsra..igaz hogy már elvittem orvoshoz......



A másodiknak tényleg köszönöm a válaszát,reménykedem hogy nem lisztérzékeny.Még várok csütörtökig,mert akkor viszem vissza orvoshoz.Ha addig nem múlik akkor felvete a dokinak ezt a témát..bár igaz hogy neki kellett volna ezt a lehetőséget is figyelembe vennie,de egy szóval sem mondta hogy talán emiatt is lehet... :(

2010. okt. 5. 07:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért írtam ezt rögtön, mert az öcsém is lisztérzékeny, és pont 2,5 éves korában derült ki. Tény, hogy neki máshogy jött elő: püffedt volt állandóan a hasa, olyan igazi kis pókhas volt, és vizes-hólyagos kiütései voltak, amik vakarással terjedtek. De amikor őt kivizsgálták a Heim Pálban, akkor mondta a doktornő, hogy a normálistól eltérő, furcsa széklettől kezdve a hányáson át nagyon sokfajta tünet lehet, amiből elsőre nem lehet következtetni erre, de a kivizsgálás végül pontot tesz az ügy végére. Szóval szerintem mindenképpen kérj egy beutalót. Vérvétel biztosan lesz, illetve anno tesómnak csináltak bélboholy-mintavételt - nem tudom, manapság hogy csinálják, de akkor szegény tesómnak altatás nélkül csinálták, egy csövet nyomtak le a torkán, mint a gyomortükrözésnél, és a bélbolyhokból kicsippentettek egy kis darabot, illetve neki a kiütései miatt a fenekéről egy kis bőrmintát is vettek.
2010. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod!!!
2010. okt. 5. 11:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, és drukkolok, hogy ne ez legyen a baj. Tény, hogy együtt lehet ezzel élni, de nem egyszerű. Tesóm sajna nem nőtte ki (még akár ez is előfordulhat, ha mégis ez lenne a baj), most már 30 éves lesz, és nem egyszerű emiatt az élete. Sajnos nagyon sok dolog van, amiben oda kell figyelnie a kajánál, viszont közgyógy igazolványt lehet kérni, így a gyógyszerek és egyéb dolgok ingyen vannak neki.

Szóval drukkolok, hogy ne ez legyen!

2010. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: azt megpróbálhatod, hogy kiiktatsz minden glutén tartalmú dolgot pár napig, és meglátod, attól elmúlik-e. Ha igen, akkor vizsgálat nélkül is bebizonyosodott, hogy cöliákia. Ha nem múlik, akkor pláne szükség lenne egy-két komolyabb vizsgálatra, hogy kiderüljön, mi van a háttérben.
2010. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ma már jobb volt a helyzet,most már éjszaka nem kellett kelni wc miatt,reggel volt még hasmenés,de már átváltott barnába.Tegnap evett ugyanugy lisztes ételt,evett főzeléket meg sajtos kiflit is.Remélem így kevesebb az esély hogy lisztérzékenységre gondoljak.
2010. okt. 5. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!