Mi jobb az immunrendszernek? Ha kisebb korban többször
beteg, vagy még véletlenül se legyen beteg?
1/12 A kérdező kommentje:
Cebiont adok neki, és ha szörcsög akkor általában Calcimuscot kapunk a dokitól.
Minél előbb találkozik a káros anyagokkal,annál hamarabb képes védekezni ellene. Ezért van pl. a védőoltások többsége is kicsi korban.
2010. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Hát nem tudom.Mi 11 hósak vagyunk,és még soha nem voltak betegek.(lekopogom).Őszintén szólva csöppet nem hiányzik.Ha bekerülnek oviba,bölcsibe,úgyis folyton betegek lesznek,függetlenül attól h előtte milyen bacikkal találkoztak.
2010. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem tudod kivédeni, hogy beteg legyen...
2010. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
holnap lesz 1éves a fiam, de a 3napos lázon kívül más baja nem volt, pedig aztán csúszik-mászik kint a koszban, mindent megfogdoz stb.
Bár a bölcsit, ovit is megúszná betegségek nélkül.
2010. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
Én pici koromtól szinte soha nem voltam beteg. Általános iskolában évente egyszer 2-3 nap láz, középiskolától már csak 3-4 évente. A felnőtt orvosomnál akkor jártam először, amikor terhes lettem (27 évesen!), és táppénzre mentem. A tipikus gyerekbetegségek is kimaradtak (himlő, ilyesmi), aminek mondjuk nem örülök, sőt még toxoplazmám sem volt, hiába voltak cicáink.
Ezzel csak annyit akartam, hogy ha egy baba szinte folyton egészséges, az nem jelenti automatikusan azt, hogy gyenge lesz az immunrendszere.
2010. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Az Én példám azt igazolja, hogy nehezebb az immunrendszer dolga hosszútávon, ha még a kifejlődése közben dolgoznia is kell. Én voltam bölcsis és ovis is. Sokat voltam beteg, a mai napig az utolsó kósza baci és vírus is biztosan megtalál. Légúti fertőzések többnyire. Férjem nem járt bölcsibe, oviba is csak fél évet. Soha nem beteg, mióta együtt vagyunk, nem emlékszem, hogy orvosnál járt volna. Amúgy az immunrendszer 5 éves korra fejlődik ki teljesen. Ha eközben terhelve is van, mint esetemben, hosszútávon nem olyan hatékony talán.
2010. okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
at immunrendszer szerintem új fejlődik (már működési elvéből fakadóan is) ha találkozik a bacikkal, vírusokkal- ergo ha terhelve van. Valaki mondta a kicsi folyton elkapta a nagytól a betegséget és az oviban ő volt az egyetlen (mármint a kicsi) aki soha nem hiányzott, mert nem lett beteg. Az immunrendszere már az összes vírussal, bacival találkozott addigra.
Az, hogy valakit minden kósza baci megtalál, abból fakadhat, hogy nem működik az immunrendszere (volt e immunkémia vizsgálatod? és mi lett az eredmény)illetve a másik oldal, aki soha nem beteg vagy nem találkozik adott vírussal, baktériummal vagy egyébként beteg csak könnyebben vészeli át.
2010. okt. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Ok, és akkor mi az okos magyarázat arra, hogy valakinek nem terhelik addig az immunrendszerét, amíg teljesen ki nem fejlődik, és valóban soha nem beteg, nem volt szinte soha sem gyermekkorában, sem felnőttként? Nos? Férjem 5 és fél éves korában került először közösségbe, mivel 3 éves korában született egy öccse, gyerekorvos javaslatára pedig anyósom otthon tartotta, amíg öcsi nem ment 2 és fél évesen bölcsibe. Kifejlődött az immunrendszere anélkül, hogy állandóan harcolnia kellett volna bacikkal és vírusokkal megállás nélkül. Nem is beteg soha, 8 éve vagyunk együtt, még náthásnak sem láttam soha. Nem a kisujjamból szoptam, hogy jobb, ha egy gyermek minél később kerül közösségbe, ha lehet, 5 éves kora után. Tudom, ez lehetetlen, de tény. A saját gyermekorvosunk által is állított tény. Mielőtt valaki lehülyézné, a helyi gyermekosztály főorvosa....
2010. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Akárhogyan is van,én nem értek ehhez,de én nagyon örülök h nem lettek már pl. 3 hónaposan náthásak!Engem nem vigasztalt volna h ettől erősödik az immunredszere...:(Minél kisebb egy baba,annál jobban sajnálom h már most át kellett esnie egy betegségen:(
2010. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: