Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különleges vezetéknév, egyszer...

Különleges vezetéknév, egyszerűbb keresztnév és fordítva? Egyszerű vezetéknév, különleges keresztnév?

Figyelt kérdés
Titeket ez befolyásolt a választásnál?
2022. dec. 15. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2022. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Mi a 'Nagy' vezetéknévhez próbáltunk nem túl hétköznapi nevet választani.
2022. dec. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minket befolyásolt. A férjemnek hosszú és kicsit lengyeles (nyelvtörős) hangzású neve van ezért nem akartunk kettő ill. cifra keresztnevet. Nem szerettük volna még jobban megszivatni a gyerekeket. Így rövid egyszerű neveket választottunk.
2022. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Hosszabb vezetéknévhez rövidebb keresztnevet adnék ill. fordítva.

Lehetőleg alliteráljon.

Ilyen snassz vezetéknévhez, mint pl. Kis, Nagy, valami különlegesebb keresztnevet adnék.

Nem akarnám, hogy úgy hívják a gyereket, mint 200.000 másikat. Az én nevemből is csak 2-3 van az országban, de már ez is zavaró.

2022. dec. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szláv eredetű, hosszú, sok mássalhangzós vezetéknévhez rövid, nem gyakori, de nem is ilyen újhullámos blődli nevet választottunk.
2022. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk könnyű a helyzetünk, mert a vezetéknév közepesen gyakori, a keresztnév pedig mostanában nem gyakori, már sok-sok éve megvolt a férjem fejében és nekem sem volt ellenvetésem. Ha ez nem így lett volna, akkor gyakori vezetéknév mellé valószínűleg vagy egy ritkább, de nem extrán különleges vagy két keresztnevet adtam volna.

A testvéremék a ritka, szláv eredetű vezetéknév mellé egyszerűbb hangzású, közepesen gyakori keresztneveket választottak. Az egyértelműség miatt fontos szempont volt, hogy lehetőleg ne legyen rajta kívül olyan nevű ember az országban (tudtommal csak a sógorom családja viseli idehaza azt a vezetéknevet).

2022. dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek 3 szótagú ritka vezetékneve van, nem is egyszerű leírni, szóban sose értik elsőre. Mi mindenképp olyan keresztnevet szerettünk volna, ami könnyen érthető, nem extrém ritka, rövidebb és picit lágyít a hangzásán. Nekem még az is szempont volt hogy a top5 leggyakoribb ne legyen, és a közeli rokoni, ismerősi körben ne viselje senki. Végül nem sok olyat találtunk, ami mindkettőnknek tetszik és megfelel a fenti kritériumainknak, így hamar meglett A név. Nem annyira gyakori manapság, de régebbi hagyományos név, így mindenki le tudja írni, meg tudja érteni.


Ha nagyon gyakori vezetéknévhez kellett volna választanom akkor nem csak a top5öt zártam volna ki hanem a 100as lista végéről kezdtem volna nézelődni és ha semmi nem tetszett volna, akkor lehet hogy adtam volna 2 keresztnevet is, bár normál esetben nem vagyok a híve ennek.


Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, azzal sincs gond ha valaki a 120. Nagy Katalin vagy akármi.

2022. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a vezetéknév 3 szótagú, viszonylag ritka, ehhez a gyerekeim kaptak 2db 2 szótagú nevét, nem a legrövidebb így de nem is nagyon hosszú, különlegesebb neveik vannak, de még nem az extra sose hallottam, esetleg magyarosított angol nevek.
2022. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Ami tetszik. Meg még, hogy lehetőleg jól csengjen, tehát ne legyen olyan nyelvtörős; hogy pl olyan közelségben vannak egymáshoz a vezeték-meg a keresztnév R-betűi, hogy lehetőleg könnyű legyen kimondani, ne botoljon belé az ember nyelve; jól hangozzon. Olyankor még esetleg egy második keresztnevet be kell vetni, vagy elé,vagy mögé, ami elsimítja, hogy a vezetéknév, és a választott keresztnév nem illenek egymáshoz; nem adnak ki harmóniát. Én ismerek olyat, akinek a vezetékneve, meg a szülők által preferált, kiválasztott vezetéknév nem passzoltak össze, és akkor tettek oda mögé egy második keresztnevet, és az már elsimította; jó lett a névnek a dallama. Ja meg még annyi, hogy ne legyen direktben csúfolható, tehát, hogy kedves név legyen; és ne egyből valami hülyeségre, bántásra asszociáljon róla az ember; hogy ,,Ezt milyen jól ki lehet figurázni!" Tehát Ne adjon a piszkálódásokhoz direktben táptalajt. Meg még esetleg annyi, hogy akár az is lehet, hogyha pl van egy név, amit mindketten imádnának a szülők, de pl valamelyiküknek van egy rossz emléke egy ilyen nevű emberrel, akkor lehet, hogy jobb helyette teljesen mást adni; vagy azt a nevet betenni a második keresztnév helyére; hogy azér' mégse azon szólítsák. Még pl szerintem az se kell, hogy szempont legyen, hogy ne legyen benne dupla betű pl Zsolt, Orsolya, szal hogy a külföldiek is ki tudják ejteni, az nekem csak másodlagos szempont. Tehát az nekem alapból pl nem lényeges; hogy külföldön is mindenképpen, egyből ki tudják mondani. Ha hivatalos ügyet intéz, le tudja diktálni, vagy odaad valami papírt, amin le van írva, becenévvel a hétköznapokban meg meg lehet oldani.
2022. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gyerekem, de ha a saját nevemből indulok ki, akkor a szüleimet befolyásolta, ugyanis ritkább vezetéknevem van és ennek úgymond tompítására egy átlagos keresztnevet választottak. Az összhatás így is ritka.
2022. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!