Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám elutasítja a...

Ha a babám elutasítja a főzeléket, az azt jelenti, hogy még nem "érett" meg rá? Vagy próbálkozzak 1-2 napos szünetekkel?

Figyelt kérdés

A bébidesszerteket eddig elég jól ette, de a bébiétel már nem nagyon csúszik. Néha eszik pár kanállal aztán hirtelen sírni kezd.Olyankor adok neki tápszert vagy cicit és azt eszi. Szinte minden fajta ételt végigpróbáltam, gyümiset és zöldségeset is.

5és fél hós tápszeres és anyatejes egyaránt.


2010. szept. 30. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy még korai.


Várj egy kicsit, pár napot, 1 hetet, csak azután próbálkozz újra.

2010. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A baba jól táplált, anyatej, tápszer és nem igényli még a főzeléket. Meglásd ha már nem szopizik annyit, elfgodadja majd.
2010. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kislányom jövő héten lesz 6 hónapos. Tápszeres, 4 hónapos kora óta hozzátáplált. Mindig üvöltés volt a kanalazás. Hordozóban, pihenőszékben , apa ölében, bárhol. Tegnap beleültettem az etetőszékbe (tudom, hogy nem lenne szabad, amíg nem ül magától, de napi 2x 10 perc alatt gondoltam nem lesz baj) és láss csodát, mindent megeszik, amit elé rakok. Igaz nem 200 ml-t, csak 60-80-at, de megeszi!!! Nem is kér utána tápszert. Próbáljátok ti is ki lassan, hátha egy ilyen megoldás segít.
2010. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam akkor csinálja ezt, ha éhes és nincs türelme kivárni azt, hogy egyen. Ha főzeléket adok neki, figyelek arra, hogy ne legyen nagyon éhes így van türelem enni. Az első időben csak a sütőtököt és a barackot volt hajlandó enni.Főzögettem neki,de amit én készítettem nem kellett neki, az üveges pedig ízlett neki. Most már 1 üveg nem is mindig elég. 6 hós kisfiú anyukája
2010. okt. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
olyankor kell adni neki, mikor nem túl éhes, de már tud enni. meg szerintem az egy marhaság, hogy semmi fűszer nem mehet bele, pici sót vagy cukrot mindig teszek a főzelékébe, hogy olyan jó íze legyen. egy fűszerezetlen zöldséges-husis turmixot még én sem ennék meg, olyan rémes az íze, hát még a gyerek. ő sem hülye, ráadásul ha finom bébidsszerthez szokott, akkor főleg nem fogja megenni natúran. én addig nem is adtam neki desszertet, míg a főzeléket meg nem szokta. 3 hós kora óta adok neki gyümit, 4 hós kora óta főzeléket és a brokkolin kívül mindent megeszik, a tápszert ki nem állhatja. meg főzzél neki én azt mondom, semmiből sem tart némi krumplit, répát, borsót, meg egy darab csirkemellet megfőzni és leturmixolni, ill ízesíteni egy picit. egészségesebb és meglátod jobban eszi. sosem vettem üvegeset, mert már a szaguktól is rosszul vagyok, nem várom el, hogy ő meg megyegye.
2010. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 7,5 hónapos, és még mindig csak a gyümi megy, a főzelék nem kell. A lányom 1,5 éves koráig ezt csinálta. :(

Akkor én kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, hogy evett ma 3 féle gyümölcsöt, meg anyatejet. Mit akarok még? Szépen hízott is. Szóval nem érdemes ezen parázni.

2010. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én lányomnál is az volt a gond, hogy ha nagyon éhes volt, nem volt türelme kanalazni, szó szerint várta a tápszert. ezért én is úgy csináltam, hogy nem vártam meg, hogy nagyon éhes legyen, hanem ahogy a napirendet kialakítottuk, ebéd időben etettem. később az lett a gond, amikor már minden érdekelte, hogy unta az evést. ahogy kijött két foga, adtam neki kenyérhéjat majszolni, illetve egy-két műanyag vackot, amit rágcsálhatott közben, de volt olyan, hogy a Hupikék Törpikék ment, és azt figyelte, így tudtam megetetni. most már elég szépen eszik, most 8,5 hónapos.
2010. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!