Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi húst adtok a babátoknak...

Mennyi húst adtok a babátoknak egy étkezés során?

Figyelt kérdés
A fiam most 8 hónapos és mondta a védőnő, hogy minden főzeléknél az alap a krumpli és a hús. Nem rég óta kapja a húst és most vettem csirkét feldaraboltam és lefagyasztottam kis adagokban. Szeretném tudni, hogy mennyi húsit kell adnom a fiamnak.
2010. szept. 29. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Kb. 1 evőkanálnyit adok naponta 1-szer. Én is lefagyasztottam elkészítés után kis darabokban.
2010. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy teáskanálnyit adtam, de az úgy látszik, kevés. Most kb egy evőkanálnyit adok én is. Vagy picit többet.
2010. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én már nem főztem nekik külön 8 hóssan. A sajátunkból adtam neki annyit,amennyit megettek.. Nemcsak csirkét,hanem más húst is.
2010. szept. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én egy fél csirkemellet kb. 5 darabra szoktam vágni, és 5 étkezésre eszi meg. Ha nem husit adok neki, akkor sajtot kap, illetve lassan kezdem majd bevezetni a tojást. Ha sajtot vagy tojást fog kapni,akkor nem adok neki húzt, a fehérje így is megvan. Ja, ha csirkemájat kap, akkor egy májat kettőbe szoktam neki vágni és 2*-re eszi meg.

De én nem adok neki mindíg krumplit! Tegnap pl. borsót evett puliszkával, hozzá pici olajban hagymával pirított husit, amit tejföl helyett joghurttal bolondítottam meg. Tökfőzihez van, hogy csak rántást készítek neki, rizibizihez, zöldséges rizottóhoz szintén nem teszek krumplit.

2010. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy csirkemellett megfőzök, összeturmixolom és lefagyasztom a gumis jégkockafagyasztóban. 11 hónapos kora óta 2 kocka az adagja, addig egyet kapott. Szinte minden nap eszik húst.
2010. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagy evőkanálnyit. Sertés és marhábó is kb annyit. A heti egyszeri máj adag is kb ennyi.
2010. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 200ml-es mixben egy diónyi nagyságú a hús.Nekünk így mondta a doktornőnk.
2010. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!