Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hasizomból felhúzza magát...

Ha hasizomból felhúzza magát ülésbe a 1O hónapos fiam, az azt jelenti, hogy magától ült fel és szabad ülnie?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor szabad ha négykézlábból, ill. állásból ül fel-le?
2010. szept. 28. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasizomból sokkal nehezebb felülni, mint mászásból. Ha a tiéd megtette, azt bizonyítja, hogy képes rá, elég erős hozzá. Az enyém 5 hónaposan csinálta ugyanezt, csak próbáltam volna visszanyomni...
2010. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is így ült fel! Erősek a babáink!
2010. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy MAGÁTÓL meg tudja csinálni. Az már mindegy, hogy milyen pózból. Ügyes a babád, már szabad ülnie nyugodtan!
2010. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Olyat még nem láttam, hogy egy 10 hónapos vagy akár idösebb) gyerek is fekszik valahol és egyszerre - SEGITSÉG NÉLKÜL CSAK hasizommal felül. Ha igy csinálja a gyereked, akkor igen, egyedül felült.

Ha viszont ez úgy megy, hogy te (vagy bárki más) megfogja a kezét és segiti, akkor az nem felülés.


Egyedül akkor ül fel egy gyerek, ha teljesen egyedül akármilyen módszerrel ülö helyzetben hozza magát, de úgy, hogy más (felnött vagy akárki) még csak hozzá sem ér. Az összes általam ismert gyerek vagy oldalra fordulásból, vagy négykézlábból vagy állásból került ülö helyzetbe, egyetlen egy sem fekvésböl felhúzva magát.

2010. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom pl. a babakocsiban úgy ült fel, hogy kapaszkodott az oldalába a kocsinak, majd a karfába és felhúzta magát!
2010. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is először a kiságyban húzta fel magát ülésbe(5 hósan) majd 6,5 hósan kifejlesztette az oldaltfekvésből felülést,és ülésből tanult meg négykézlábra állni és csak 9 hós kora előtt 1 héttel kezdett mászni!
2010. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!