Milyen hatással van ez a babára?
Ha sosem veszik fel, csak ha el kell látni.
Tehát nem is vigasztalják ha sír, csak a kiságyában fekszik állandóan, kivéve, ha ki kell venni pl fürdetni vagy pelenkázni.
Még annyi kérdésem lenne, hogy ennek hogy lehet bizonyítani a hosszútávú hatásait?
Ha valakinél vmi félrecsúszik, honnan tudják, hogy emiatt volt?
Ez hipotetikus kérdés ugye?
A szívem szakadna meg, hát senki se szereti azt a babát?
Zajlottak kutatások a sírnihagyással kapcsolatban, ha abba is hagyja ugyanolyan stressz szintje van, szóval nem megnyugszik, csak feladja.
Hogy tervezik a szülők, hogy tanul meg járni, mászni, kúszni kiságyban? Ha csak épp hogy ellátják, akkor nem sokat kommunikálnak vele. Extrém példa, de:
A kiságyában tartották évekig, sose lett belőle rendes ember. Oké ez tényleg extrém példa, de biztos hogy ez lenne a követendő, hacsak egy kicsit is?
Igen, csak elméleti.
Nemrég láttam egy régi filmet, volt benne pár jelenet egy csecsemő otthonból is, ordított sok baba, ott utaltak rá, hogy nincs idejük velük foglalkozni, csak akkor veszik ki őket, ha el kell látni.
Én így nőttem fel csak akkor foglalkoztak velem,ha nagyon muszáj volt. Nagyobb koromban se foglalkoztak velem,nem voltunk játszótéren sem soha. Valószínűleg a gyermekkori elhanyagolás miatt alakultak ki nálam mentális betegségek mint például depresszió, pánikbetegség, borderline személyiségzavar.
Ha már szül valaki figyelhetne arra is,hogy érzelmileg is törődjön a gyerekkel különben egy életre megnyomorodik lelkileg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!