Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig sír/sírt a...

Mennyi ideig sír/sírt a babátok (újszülött)?

Figyelt kérdés
Az érdekel, hogy ha mondjuk éhes vagy fáj valamije, akkor mennyi idő mire befejezi a sírást onnantól kezdve hogy megérkeztek hozzá. Gondolom ez nagyon változó, csak úgy kb. érdekel. El sem tudom képzelni mire számítsak. Pár perc, vagy elképzelhető hogy fél órákat fogok mászkálni a szobában a síró babával hogy mi lehet a gond. (Bocsánat ha nagyon buta a kérdés. Első baba lesz :)
2010. szept. 22. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk olyan fordul elő elégsokszor hogy álmából felsir és akkor felkell vennem mig kicsi volt hamar megnyugodott most már nehezebben nyugszik meg(3hónapos). neked hamarabb megfog nyugodni mint másnak,öleled majd magadhoz és simogasd a hátát és nyugtatgasd ha ez előfordulna veletek is majd.

Ha fáj valamije akkor biztosan nehezen fog megnyugodni de nem hiszem hogy félórába is bele telne.

2010. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bizony előfordul, hogy félórákat kell sétálni, miközben folyik az anyuka könnye is a kétségbeeséstől/fáradtságtól, mert nem tud segíteni a picikéjén...

De szerencsés esetben ez ritka, és csak az első néhány hétben fordul elő.

:-)

2010. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetem extrém, úhygohy CSAK azért írom le, hogy ne úgy járj mint én. Azt hittem könnyebb lesz, meg hogy miért ne birkóznék meg a feladattal, aztán:


nekem olyan napi 4-5 órát üvöltött nappal és párat éjjel. De úgy is, hogy az alkarunkon pocakkal lefelé tartottuk (ún. párductartás - pocakfájásra jó), váltott melegített cseresznyemagpárnával melengettük a pociját és csak bőgött egész álló nap mint egy őrült :((((((


Volt hogy ott tartottam, hogy úgy visított, hogy orvoshoz szaladtam vele. Nekem borzalmasan sokat sírt az első 3-4 hónapban :((((((( Sehogy sem volt jó neki, mintha utált volna idekint lenni. Csak onnantól lett jobb, hogy hordozókendőbe került.

2010. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Köszönet az utolsó válaszolónak is. Nem árt tudni hogy ilyen is van. Így nem lepődök meg ha esetleg ilyen helyzetbe kerülünk. De azért reméljük könnyebb lesz.
2010. szept. 22. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondok ellenpéldát is!!! Az én kisbabám csak akkor sír, ha éhes. Tehát , ha megvan a cici már csendben is van. Amíg nem kapja meg addig viszont mint az a bizonyos fábaszorult... Ezenkívül mosolyog és alszik egész nap. Amikor nyűgös akkor szó szerint nyűgös, de nem sír. 2szer ijedt meg a csengőtől, plusz a 2 hónapos oltás volt az amikor sírt.A kórházban is az összes baba üvöltött a csecsemőosztályon, az enyém meg aludt. :-)

Nem hazudok, tényleg így van, de már várom mikor lesz meg ennek a böjtje.

2010. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Remélem nekem is ilyen angyalkám lesz.
2010. szept. 22. 22:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is az ellenpéldák oldalát gazdagítanám. Az én babám egy végtelenül türelmes, és nyugodt gyerkőc! Soha sem sír, csak ha már túl fáradt, és átesett a ló túloldalára, tehát már a kimerültségtől nem tud aludni.

Ha felébred, csak beszélget és gagyorászik nyugodtan. Türelmesen várja, hogy megcsináljam neki a reggelit. Beme4gyek hozzá reggel, felhúzom a redőnyt, óriási mosollyal fogad. 8 hetes kora óta végigdurmolja az éjszakát, sosem kel fel. A pocifájást röpke 1 hét alatt letudtuk. Most jön a foga, ezért ezerrel nyálzik, de semmi más nem látszik rajta, nomeg, rágja az öklét naphosszat. Igaz, ő második baba, és még csak 4 hónapos, de a bátyja, aki már 2 éves múlt is pont ilyen jó baba volt. Ez a tipikus marketinges baba, aki áldott jó gyerek. Pedig annó az első babám után teljesen felkészültem, hogy kétszer ekkora mákom nem lehet, és bejött! A második bébi még az elsőnél is nyugodtabb, mosolygósabb, zabálnivaló! Szóval, nyugi, ne parázz előre, lehet neked is ilyen szerencséd lesz, mint nekem. Amúgy, az anyuka hangjára és illatára megnyugszanak a kicsik.

2010. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen is és olyan is. Az első lányom (2éves) 5 hónapig üvöltött, mint a sakál akár merre mentél vele (kendőben vagy anélkül, bárhogy ringattam). Azután napra pontosan eltelt az öt hónap és mosolygós cuki leányka lett. Most két hónapos kisebb babám viszont csak akkor sír ha éhes. Amúgy alszik és mosolyog, bármit csinálhatsz mellette, mindennek örül, ha nem akkor szundizik. Szépen nő, kiegynsúlyozott baba.
2010. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Hááát, kíváncsian várom mi/ki jut nekem :)
2010. szept. 23. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!