Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Adhatok valamit...

S. O. S! Adhatok valamit reggelire 9 és fél hónapos kislányomnak? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy éjszaka többször felkel szopizni. Nem azért, mert éhes, inkább csak cumizik, de egy keveset minden alkalommal eszik. Ebből az következik, hogy igazából mikor reggeliznie kellene, akkor sem eszik túl sokat, hiszen nem éhes. Kortyol párat, majd jelzi, hogy indulhat is a nap. Ezzel csak az a baj, hogy mivel nem reggelizik rendesen, utána elég hamar megéhezik. Általában nyolc körül szoktuk megejteni a reggeli szopit, és utána tízkor tízóraizik. A héten egyik nap el kell utaznom, és anyukám fog rá vigyázni. Nyolcig nem tudok itthon maradni, legkésőbb hatkor tudom utoljára megszoptatni. Viszont azt sem szeretném, ha emiatt teljesen felborulna a napja, mert hattól tízig, de még kilencig sem fogja kibírni. Ezért is lennék kíváncsi, hogy adhatok-e neki valami reggelifélét, és ha igen, akkor mit? Mert péntekig még van időnk átállni az új rendszerre. Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném. Ja, a tejpépeket nem szereti.
2010. szept. 21. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
És ha fejnél le tejet??vagy tápszer?az én kisfiam már 9 hónapos kora óta csipeget reggelire vajas kenyeret stb....egy próbát ez is megér...:)
2010. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Főzhetsz te neki tejberizst (rizstejből, kukorica- vagy búzadarából), keverheted gyümölccsel vagy fahéjjal esetleg egy kis kakaóval ízesítheted.

De ha már kapott kenyeret, akkor azt is adhatsz neki sajttal, csirke- vagy pulykamell sonkával, vagy csinálhatsz egy könnyű körözöttet, az szintén elég laktató kenyérre kenve.

2010. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! A fejés sajnos nem megy, egész szoptatás alatt nem tudtam számottevő mennyiséget kifejni, szerencsére nem is volt rá szükség. Most jó lenne, de nem fog menni. A kenyér csirkemellsonkával szimpatikus, de várok még ötleteket!!!
2010. szept. 21. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Adj neki azt amit már evett és szeret.
2010. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Adjál neki joghurtot, vagy gyümölcsöt. Én már 9 hónapos kora óta joghurtot adok a lányomnak reggelire. 7-8-kor tápszer, aztán 1-2 óra múlva egy joghurt, majd 1-kor ebéd. Ő nem egy nagy evő, de ezt elfogadja mindig, és nem telíti el annyira, így ebédre megéhezik. Egyébként nála is 9 hónaposan volt egy ilyen, hogy reggel alíg volt éhes, ezért vezettem be a joghurtot, mert az nem annyira laktató.
2010. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a joghurt sem rossz ötlet, de nekem a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy 10 hónapos korában kaphat először tejtermékeket, így az ő tanácsuk szerint ezzel még várnom kell egy kicsit. Köszönet mindenkinek.
2010. szept. 21. 16:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom kóstoltatok e már tejterméket? nálunk minden reggel 6-7 között van reggeli szopi,és 1 órára rá már jöhet is az igazi reggeli!Ami mindig natúr joghurt valamilyen gyümilével (vagy én facsarom,vagy babaital)+ kölln márkájú zab+tönkölybúza pehely!Mindig ez a reggelink és változatos a gyümik miatt!
2010. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Neked mennyi idős a babád?
2010. szept. 21. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 9,5 hós!4-én lesz majd 10 hós! :)
2010. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!