Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a hasznosabb-jobb:...

Melyik a hasznosabb-jobb: Lego primo v Clemmi? (9 hónapos kisfiamnak nem tudom eldönteni, h melyik lenne jobb)

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 13:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs: Clemmy
2010. szept. 18. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:

Na utánna néztem mert még soha nem hallottam ezt a két nevet.

A Clemmy nem lego gyártmény, az egy tök különáló cég gyártja.


A primo tényleg a Lego egy babáknak ajánlott márkája, ahogy neézem a duplo egyik fajtája, és szerintem a duplóval össze szerelhetö.


így a primo-t ajánlanám mert könnyebben kombinálható. de én tuti duplót vennék neki.

2010. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Clemmy van,10 hónaposan kapta a lányom,imádjuk mindketten. Puha,rágcsálni is szokta,most 17 hónapos,már nagy tornyokat épít belőle egyedül. Ja,és nem elhanyagolható szempont,ha este szétmarad véletlenül 1-2 darab,és éjszaka rálép valaki,nincs szitkozódás.
2010. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor eddig 1:1!:)
2010. szept. 18. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposnak Clemmy. Ha a duplóra ráharap az fájdalmas lenne neki.
2010. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem igazán vesz a szájába semmit a kisfiam. Szeretném minél többféle tapintású, állagú dologgal megismertetni. Kérdés, h a Duplóval összeépítve szokták e a gyerekek valóban használni, vagy mikor megkapják a duplót, csak akkor már csak az újjal játszik.. Első babánk, úgyhogy nem tudom..

A primo, v duplóra ha ráharapna nem hiszem, h keményebb, mint mikor a kiságy szélét, vagy a kanalat rágják a babák. Vagy rosszul gondolom?

2010. szept. 18. 16:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Clemmy van, a vonatos szett. 9 hónaposan kb . semmit nem csinált vele (ez persze gyerekfüggő) csak rágókának volt jó. Aztán most másfél évesen naponta vonatot építünk, most tetszik neki igazán.
2010. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a Primot nem díjazom, olyan semmilyen játék. Nem hinném, hogy összeépíthető a duploval, mert kb. 2x akkora. Igazán építkezni sem lehet vele, nagyon behatárolt a felhasználhatósága.


Nekünk Clemmy-nk van. Az össz építési lehetőség kimerül kb. a toronynál, de a lányom szerette pakolgatni, meg leborítani. De úgy vélem, hogy az új árát nem éri meg, annyira nem nagy szám.


Arra, hogy tornyot építsen és leborítsa, szerintem sokkal aranyosabb és jobb az Auchanban kapható saját márkás kockakészlete. Kb 2000 Ft 6 db 10x10-es puha gumikocka, különböző színekben, és mindegyik oldalán színes domború minták vannak, pl. betűk, számok, állatok, virágok, stb. Építés tanulásához, a dolgok egymásra pakolgatásához tökéletes, és szeretik a gyerekek nézegetni is az ábrákat, lehet vele szavakat, színeket is tanulni majd.

Aztán 1 éves kor után nyugodtan el lehet kezdeni a Duplo gyűjtést. (A kisebbik lányom 1 éves pont, és már kezd összerakni 1-1 kockát.)

2010. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Legó gyártmányú összerakók valószínűleg összeépíthetőek, ha más nem valami adapter elemmel.. Szerintem. Új árban mindkettő nagyon drága, de közben sikerült a vaterán lecsapni egy 13-darabos négykerekű "autó"-elemet is tartalmazó Clemmy-re 1700 Ft-ért. Remélem nem lövök vele mellé..
2010. szept. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!