Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babával mit csinálsz...

2 hónapos babával mit csinálsz, ha épp nem eszik, alszik?

Figyelt kérdés

Eddig 2 szopi között gyakorlatilag végig aludt. Most rövidült le az alvásideje, és sír. Szopizással megnyugszik, de nem hiszem, hogy 2 óránként kéne etetnem. Szóval vagy sír, vagy szopizik ébredés után.


Mit kéne vele csinálnom, hogy hosszabb ideig ellegyen?


2010. szept. 14. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

mi holnap leszünk 3 hónaposak.

én ebben az időben vettem elő először a csörgőnket. és hülye képpel, meg gagyarászva ráztam neki, kezébe tettem,h ő is rázza, jöjjön rá h hangot ad ki ha megmozdítja a kezét... puszikat küldtem neki a levegőben ő erre nevetett :) a mai napig ez a napi program 2 kaja, alvás között :) brümmögök mint az eutó, meg magyarázok most már neki, h mi mért, és micsoda (egyszerűbb dolgokat) és már van amit megért!!!

2010. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha kéri a cicit, két óránként nyugodtam szoptathatod.

Egyébként ebben a korban ébren leginkább csak nézelődnek, mosolyognak. Nagy színes dolgokat tehetsz köré, esetleg forgót, ilyesmit.

2010. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi!

igen, forgót szereti, meg nézelődik, de kb. negyed óra alatt ráún, és sírni kezd.


eddig 3-4 óránként evett, és szépen hízott, ezért nem akarom most 2 óránként etetni, mert gyanús, hogy nem is éhes, csak unatkozik.

2010. szept. 14. 15:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Átrakod A-ból B-be, kb 2 percig nézelődik egy új helyen, mutogatsz neki tárgyakat, feléhajolsz és magyarázol, grimaszolsz. Kb egy éves koráig nincsenek el magukban pár percnél tovább, állandóan szórakoztatni kell őket.

Egyébként és simán etettem 2 óránként, vagy gyakrabban. Ha más nem nyugtatja meg (ringatás, stb)

2010. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én három óránként etettem, mert ha sürübben evett, fájt a gyomra az emèsztetlen tejtől. Program kellett neki. Vittem magammal a konyhába hordozóban, a nagyágyra tettem magam mellè, ott énekeltem vagy zenét hallgattunk, bizony tévéztem is(!jujjj!), olvastam hangosan neki. Nem mesét, ujságot, regényt:) csörgőztem neki, hasra tettem, megunta, körbevittem a szobáján, mutattam mi van a polcon, kinéztünk az ablakon, stb...mindig más helyszin jött, ha unatkozott. És ez egyre nehezebb lesz, kèszülj fel!:) 2 éves kisfiú anyukája
2010. szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

hmm, akkor még bele kell jönnöm, hogy elég szórakoztató legyek.

és szopi után jobb szórakoztatni, hogy később aludjon? vagy előbb célszerű altatni, és ha ébred, akkor kössem le?

2010. szept. 14. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:
2 hónaposan már játszószőnyegre tettem alányomat és bizony ütögette a felakszatott csörgös figurákat, max fél óráig is. Én is hordoztam magmmal mindenhova a pihenőszékében, és igyekeztem a játszőnyegen játszani vele, ringattam , énekeltem neki, és bizony 2 óránként szopott ...
2010. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, köszi. tegnap voltunk vendégségben, és ott a játszószőnyegen életreszóló barátságot kötött a lelógó oroszlánnal. Most épp fölaggatok itthon is mindeféle játékot, hogy őket is pofozhassa.


köszi a jó ötleteket!

2010. szept. 14. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Tele pocakkal berakom a hordozóba, ott elnézegeti, hogy én mit csinálok a konyhában, de közben végig vagy magyarázok vagy énekelek neki. Imádja. 30 perc után max megunja, akkor vagy odaülök mellé, és úgy dumálok, csikizem, mondókázok, mutogatósat énekelek neki, vagy ha az sem jó, akkor elindulunk körútra a ház többi részébe, és magyarázom neki, hogy mi micsoda... A szopi kezdetétől, vagyis az ébredésétől számított 1,5 óra múlva már a karomban sem jó neki, ezzel jelzi, hogy fáradt, olyankor elaltatom. Ha felkelt, kezdődik az egész előlről. :) Nagyon sokat nevetünk, a lényeg, hogy ha már egyedül unatkozik, akkor járjon a szád, nem baj, ha nem olyan értelmes vagy érdekes. Én még hangosan is szoktam gondolkozni, azt is élvezi... Sok duma, ének, mosolygás. Az én fiam 2 hónaposan már mosolygott, a közeledő 2 ujjamra, miközben mondogattam, hogy "sziamia-sziamia-sziamia"... :)

Addig kísérletezz, amíg a sírást abba nem hagyja, akkor sínen vagy. Nekünk volt olyan, hogy a keringő jött be a konyha közepén, vagy a tánc a rádióra...

2010. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!