A védőnő nálatok is “bemondás” alapján vizsgál?
4 hónapos a kisfiam.
Amikor a védőnő eljön a havi státusz vizsgalatokat megcsinálni, hozza a papírt, amin rajta van az a sor dolog, hogy mit kell tudnia a babának, sosem nézi meg a gyereket, csak megkérdezi tőlem, hogy csinálja- e ezt vagy azt a baba.
Eddig nem volt gond, de ha valahol elakadása lenne, nyilván jelezném, az én érdekem is, hogyha gond van, időben kapjuk el.
De mi van azzal, aki nem ilyen?
Aki rámondja, hogy persze, tudja a gyerek.
De ilyen pl a súlymérés is. Megkérdezi, hogy mikor mertük. Mondom neki, hogy tegnap fürdéskor, na ő azt beírja súlynak. Nem győzködik meg róla, hogy tényleg annyi-e, akármit mondhatnék. Szemre egy ekkora gyereken nem sok minden látszik, vagyis a heti 150-200 gramm biztos nem.
Ez a napokban ütött szöget a fejemben, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy nem baj-e, hogy a 2 és fel éves kislánya csak kb 10 szót mond.
Ott hol volt eddig a védőnő?
Tőle nem kérdezte meg, hogy 2 évesen meg van-e a kb 50 szó? A szülő mit mondott vajon? Ha megmondta őszintén, hogy nincs, a védőnő mit szólt? Vagy bemondta, hogy persze, beszél szépen?
Nálatok ez hogyan működik?
Jah igen, meg az örök téma. A tea. Adják neki, nyomják a teát, vizet.
Erre meg a kórházban a szoptatasi tanácsadó azt mondta, az anyatej mellé nem kell más. Kinek fogadja el az ember a tanácsát?
Mi vasárnap jöhettünk haza, hétfő reggel 8kor jött az üzi, hogy 10re itt van. 8kor én még tudod hol voltam… a zombi és mosott kaka állapot között félúton. De tudtam, hogy kijön, mert megbeszéltük előre.
Azóta se volt nálunk, mindig mi megyünk a gondozóba. Az ivást szintén kérdezi, de az én gyerekem ha nem kap plusz folyadékot akkor bogyózik. Mindentől. Egyébként nálunk is beikszeli bemondásra miket tud, ahol azt mondom, hogy még nem láttam vagy nem tudom, nem csináljuk, oda mindig igent ikszel, mert biztos tudja vagy ha most nem majd úgyis csinálja. Látja, hogy egészséges, fejlődik, foglalkozom vele.
Szerintem is túltolod. De nagyon.
Akkor lehet én gondolom és látom rosszul, nézzétek el nekem, versenyszférában dolgozom, nem bírom az ilyen értelmetlenségeket:
Ha ennyire elfogadott h a védőnő nem győzködik meg saját maga is, akkor minek van erre rovat a papiron?
Audik meg ez a beszéd. Az egyszerűség kedvéért maradjunk ennél a példánál. Azt gondolnám, hogy egy ilyen szeles körben használt kiskönyvet olyanok szerkesztenek meg, akik értenek hozzá. Ezért van oda írva h 50 szó. Ha mondjuk egy gyerek nem mond csak 45-öt, az mínusz tíz százalék, rendben van. De ezzel szemben a 10 szó is elfogadott? Én ezt elhiszem, de akkor miért nem az van oda írva?
Igy nem ér semmit az egész védőnői rendszer. Én legalábbis eddig nem sok hasznát láttam….
Hozzánk egyébként hetente-kéthetente jön.
Amikor belép az ajtón, mindig ugyanaz az első mondata: Itt hideg van/itt meleg van.
A gyerek születés óta a termosztát egységesen 22,5 fokon áll. Itt mindig ugyanolyan a hőmérséklet. Párszor már mutattam neki, hogy se hideg se meleg nincs, nézze meg, ugyanannyi mint mindig, de erre az a válasz, nem baj, ő akkor is fázik itt/melege van.
Az is elfogadott ha egy szót se mond. Attól még hogy ez a papír felesleges még be mond hogy semmit nem ér a védőnői szolgálat. Csak olvass utána miért kötelező.
Leírom amúgy harmadjára is. A státusz nem szentírás. Attól hogy mi van a lapon, az csak egy hozzávetőleges adat. A gyerekek NEM EGYFORMÁN FEJLŐDNEK.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!