Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavarna ha a férjetek...

Titeket zavarna ha a férjetek meztelenül mászkálna a gyerek előtt?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam és engem zavar, mikor reggel fölébred a férjem és megy meztelenül a babánkhoz. Hogyan tudom elérni, hogy fölöltözzön? Vagy csak túllihegem?
2010. szept. 13. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
a meztelenség teljesen természetes dolog. engem egyáltalán nem zavar, én is mászkálok meztelenül a fiam előtt.
2010. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem túlliheged. Még ha kislányod lenne - bár ebben a korban akkor sem szímtana szerintem, de főleg egy kisfiúnál fontos, hogy saját magáról egészséges testképe legyen, ebben pedig segíthet, ha apukáját látja meztelenül. Így lesz számára testének változása természetes. Én is láttam az apukámat átöltözni, fürdeni nem egyszer gyermekkoromban, semmiféle negatív hatással nem volt rám, pedig lány vagyok. Az anyukámat is láttam többször és a tanulmányaim során is mindig azt tanultam pszichológiából, hogy a túlzott aggódás és ha emiatt megkíméled a gyermeket sok mindentől, egészségtelenbb.
2010. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bocipók ***** válasza:
67%
Szerintem pár évig egyáltalán nem gond, bármilyen nemű is legyen a kisbaba.
2010. szept. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

hát engem még az is zavart gyerekkoromban (inkább tinikoromban) ha apámat alsónadrágban láttam mászkálni. rám nem volt jó hatással, bár én nő vagyok. hála istennek meztelenül nem mászkált előttem. de lehet hogy azért mert a szexualitás nálunk mindig tabutéma volt, majdnem hogy szégyellendő.

ha nyíltan tudod kezelni a kérdést,hogy mi az ott apunak (stb) lehet hogy nem fogja zavarni a fiadat az ilyesmi.

2010. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Van h engem is zavar , mert az én férjem meg előszeretettel fürdik meg a gyerekekkel. A láynunk már 7 éves, de nem zavaja. Én szoktam szólni, h ideje fölvenni valamit...De ilyenkor a lányom is rámszól h őt nem zavarja.Így belegondolva, én is előttük öltözöm, van h a lányom kérdez ezt azt, de engem nem zavar. Nálunk olyan szinten nincs tabu, h akár a wc és fürdőszoba ajtókat le is lehetne szerelni!:)(pici fiam úgyis mindent nyitogat!)

Természetesen az intimitás azon formája ami nem tartozik rájuk az nem is fog.

De én úgy gondolom h mivel az én szüleim iszonyú konzervatívak, zavarba jönnek még fürdőruhában is, ezt semmiképp nem akarom a gyerekeimnél. Jó h tudják mi hol van...és mi hogy van. H mások vagyok...fiúk-lányok, és nagyok-kicsik.

2010. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez a természetes dolog a meztelenség tök hülyeség, nem szoktunk a vendégek előtt sem és az utcán sem meztelenül mászkálni ha kánikula van. Természetes egy nudista strandon de nem a gyerekágynál! Engem is zavar, ha bemegy a férjem meztelenül, nem tartom jó ötletnek, hogy az ágynál ott lógjon egy herezacskó! Lehet, hogy természetes de nem esztétikus!

Mindennek megvan a maga helye és ideje!

2010. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Sokan a meztelenséget a szexszel társítják. Pedig nagyon sok esetben nem jár együtt. Pláne ha gyerekről van szó.
2010. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Engem nem zavar.

Nevelés kérdése biztos, de mi a szüleimmel sem csináltunk ebből problémát soha.

A gyerekekben meg végképp nem akarok mindenféle gátlásokat kreálni.

Tudják csak, hogy a testük nem szégyellni való dolog. Persze normál keretek között. Utcán, idegenek, ismerősök előtt nem meztelenkedünk. Viszont itthon, a családban ez ne okozzon gondot. Fontos, hogy ismerjék a saját testüket, tudják, hogy másképp néznek ki a fiúk és a lányok. Számomra fontos, hogy merjenek kérdezni, és gátlások nélkül meg tudjuk beszélni az ilyesmit.

Persze a szexuális életünk mélységeibe sose mennék bele, az két emberre tartozik szigorúan.

2010. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha épp nem vagyunk felöltőzve nem kapjuk magunkra a ruhát ha a gyerek meglát, ha bejön valamiért a fürdőbe míg mi fürdünk az sem gond, de akkor sem kell az ágya mellé lógatni a férjemnek a golyóit. Ha a gyerekhez megy húzzon egy gatyát. Nekem ez az arany középút, mindenben a mérték a legfontosabb!
2010. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

10:48-as és 11:36-os leírtátok, amit én csak érzek de nem tudtam megfogalmazni. Köszönöm!

2010. szept. 14. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!